Periods no 1991. gada 13. līdz 27. janvārim Latvijas vēsturē palicis kā barikāžu laiks. Ik gadu 20. janvārī notiek atceres pasākumi, pieminot barikāžu aizstāvjus.
20. janvāra pašā rīta agrumā Kalsnavas pamatskolā tika iedegts ugunskurs pieminot 1991. gada barikāžu aizstāvjus. Katrs bērns un pedagogs bija atnesis pagali, ko pats ielika ugunskurā. Katras pagales uguns liesmiņa ir kā pateicība ikvienam kalsnavietim un pārējiem tautiešiem, kas ziemas spelgonī devās uz Rīgu, lai nevardarbīgi aizstāvētu savas valsts neatkarību.
– Brīvība neradās no nekā. Bija cilvēki, kas devās uz Rīgu un uzsvēra, ka vēlas brīvu valsti. Ir ļoti nozīmīgi, lai arī mūsu skolas bērni to zina un apzinās. Katru gadu rūpējamies par aktivitātēm un notikumiem, lai bērnu prātos un sirdīs saglabātos zināšanas, mīlestība pret savu valsti, cieņa pret mūsu aizstāvjiem, – uzsver Sarmīte Kukāre-Vorslova, Kalsnavas pamatskolas direktore. – Aizvadītajā gadā skolā viesojās barikāžu dalībnieks Dainis Kreilis. Šogad vēlējāmies, lai katrs bērns atnes malkas pagali kopīgam ugunskuram, fiziski sajūtot savu dalību un izrādot cieņu tiem cilvēkiem, kas devās uz barikādēm. Jau aizvadītajā nedēļā klases stundās runāja par barikāžu laiku, šobrīd ir sagatavota prezentācija, kurā bērni var iepazīties arī ar visiem kalsnaviešiem, kas 1991. gada janvārī devās uz Rīgu. Tāpat ir izveidota arī izstāde.
Kalsnavas pamatskolas direktore uzsver, ka ir ļoti nozīmīgi organizēt šādas aktivitātes, lai veicinātu patriotismu un neļautu aizmirst mums nozīmīgus notikumus.
– Apzināties savas tautas vēsturi ir ļoti svarīgi. Bez vēstures nav nākotnes, – pārliecību pauž Sarmīte Kukāre-Vorslova.
21.01.2025.