Arī Ērgļos šajā apkures sezonā ir mainījies siltumapgādes pakalpojuma sniedzējs. To pirmoreiz nodrošina SIA „Madonas siltums".
– Apkures sezona ir sākusies veiksmīgi. Skolai un bērnudārzam siltums tika pieslēgts jau septembra vidū, lai, mainoties laikapstākļiem, bērniem un skolēniem nebūtu jāuzturas aukstās un drēgnās telpās, bet pārējās iestādēs un daudzdzīvokļu mājās apkure sākās oktobrī, – pastāstīja Ērgļu apvienības pārvaldes vadītāja Elita Ūdre. – Paralēli tam SIA „Madonas siltums" turpina sakārtot siltumsaimniecību, jo siltumapgādes sistēma Ērgļos ir novecojusi un darba ir daudz, gan mainot siltumtrases, novēršot lielākos siltuma zudumus, gan nākotnē pilnveidojot siltumpatēriņa uzskaiti katrā objektā, bet vismaz pagaidām viss ir kārtībā – siltums objektiem tiek nodrošināts: esam apmierināti.
Iepriekšējos gados Ērgļos siltums tika saražots vairākās katlumājās, un nu tās visas piecas no SIA „Granulu mobilais siltums" savā pārziņā ir pārņēmis Madonas novada lielākais siltumapgādes uzņēmums. Daudzi sakarā ar energoresursu lielo sadārdzinājumu ar bažām gaida jaunos apkures rēķinus, domājot par to, vai spēs tos apmaksāt un cik liels būs šoks.
Ērglēniešiem maksas kāpums salīdzinoši būs mazāks, jo jau iepriekš apkure maksājusi diezgan dārgi un siltumenerģijas tarifs bija lielāks nekā SIA „Madonas siltums" apkalpes zonā – 63 un 67 eiro par megavatstundu. Madonieši, kā zināms, pagājušajā sezonā (līdz šā gada 1. martam) par vienu megavatstundu maksāja 50,68 eiro (bez PVN), bet no 1. marta līdz 1. oktobrim – 53,67 eiro par megavatstundu.
1. oktobrī SIA „Madonas siltums" apkalpes zonā stājās spēkā jaunais Regulatora apstiprinātais tarifs – 81,13 eiro par megavatstundu (bez PVN). Rēķinos fiziskajām personām jau atspoguļosies arī valdības solītais atbalsts jeb Madonas gadījumā – tas ir ap 6,50 eiro par megavatstundu, kas maksu par megavatstundu samazinās līdz aptuveni 75 eiro. Turklāt jāņem vērā, ka juridiskajām personām gan būs jānorēķinās „par pilnu taksi" – 81,13 eiro/MWh (bez PVN).
– Maksas sadārdzinājumu, protams, izjutīsim arī mēs Ērgļos. Uz pārējo fona, kur viena megavatstunda izmaksā 200 un pat pārsniedz 300 eiro, SIA „Madonas siltums" tarifs nav tik liels. Taču izmantosim iespējas arī taupīt, it īpaši tādā laikā, kāds bija šogad oktobrī, varēja telpās skolā, bērnudārzā, citās iestādēs par kādu grādu pazemināt temperatūru, kā arī samazināt uzstādīto siltuma režīmu brīvdienās, – atzīmēja Elita Ūdre.
9.11.2022.