Neraugoties uz to, ka vasarā bērniem un jauniešiem ir atelpas brīdis, joprojām aktīvi darbojās jauniešu centri, piedāvājot gan dažādas aktivitātes un radošu darbošanos, gan īstenojot dažādus projektus.
23. augusts Praulienas pagasta jauniešu centrā "Epicentrs" bija īpaša diena. Jaunieši aicināja visus ciemos, lai atrādītu lielu darbu – pašu rokām izremontētas telpas.
Kā tad viss līdz tam nonāca? Madonas novada pašvaldība izsludināja pieteikšanos jauniešu iniciatīvu projektiem. Un jauniešiem jau labu laiku bija vēlme uzlabot savas jauniešu centra telpas. Saskatījām šeit iespēju realizēt savu ieceri.
Sacīts, darīts -kopā ar biedrību "Pauze AD" un mūsu projekta vadītāju Saniju Jušku rakstām projektu. Mērām kvadrātmetrus, rēķinām, cik vajadzēs krāsu, cik otu, cik špakteļa. Konsultējamies, cik maksās materiāli un kādas krāsas un špakteļus labāk pirkt. Viss izdodas, projekts apstiprināts, metamies darbos. Iegādājamies materiālus, un centra telpas gandrīz uz mēnesi pārvēršas par būvlaukumu. Kad viena telpa gandrīz pabeigta, rodas jautājums, vai tiešām nevaram sapost arī otru? Bet materiāls jau sarēķināts tikai vienai! Jauniešiem piemīt maksimālisms un drosme, un tiek atrasti sponsori, kas trūkstošo materiālu sagādā.
Remonta laiks bija pārbaudījums mums visiem, jo bieži pazuda motivācija, pietrūka spēka un dažreiz arī sastrīdējāmies, bet viss darba process tomēr bija pamācošs un mēs saliedējāmies. Kā tagad smejas paši jaunieši, ja nu kādam vajag nošpaktelēt un nokrāsot sienas vai noplēst vecas tapetes, zvaniet mums!
Beidzot pienāk ilgi gaidītā atklāšanas diena, esam uztraukušies, šo to arī nepaspējuši. Iepriekšējā naktī līdz pulksten 3.20 bijām centriņā, kā jau minēju – jaunības maksimālisms.
Sarodas ciemiņi, kurus no sirds gaidījām, jo kāds prieks no prieka, ja to nav ar ko dalīt? Bet mums ir! Mazs brīdis pirms, nevienu vēl telpās nelaižam un tad griežam lenti un ejam iekšā, atklājam jauno!
Nenovērtējamas mācību stundas jauniešiem un prieks par padarīto, kas dod mums ticību saviem spēkiem, tam, cik daudz varam, darot kopā un cik ļoti atmaksājas pacietība un gabaliņš spītības. Kopā izdodas radīt ko patiešām labu sev un citiem.
Paldies ciemiņiem no Madonas novada jauniešu domes, JIC "Kubs", MFC "13. km", Praulienas pagasta pārvaldes. Īpašs prieks un arī pagodinājums, ka pie mums ierodas ciemos Vija, jaunatnes darbiniece, kas bija iniciatore, lai centrs atrastos tajās telpās, kur pašlaik tas ir. Dalāmies pieredzē un atmiņās!
Ne mazāks un svarīgāks paldies sponsoriem ZS "Jaunalņi", SIA "Sipiņi S", biedrībai "Pauze AD", SIA "JFtools", Thought Tower games, Sanijas Juškas ģimenei, Elīnas un Haralda Tropu ģimenei, kā arī uzlimes.net.
12.09.2023.