27. jūnija saulainajā rītā Dzelzavas jauniešu centra bērni devās pārgājienā. Pārgājiens Dzelzavā notiek jau otro gadu, tā vēsta bērnu un jauniešu centra vadītāja Aiva Sudraba.
Šogad pārgājienā devušies 15 bērni un jaunieši, bet par viņu drošību un aizrautību pārgājiena laikā rūpējās pati centra vadītāja un pagaidu vadītājs. 10 km garajā pārgājienā tika izstaigātas gan Dzelzavas pļavas, gan meži un zemes ceļi. Kaut arī pārgājiena laikā netika izvēlēti īpaši Dzelzavas apskates objekti, bērni ar prieku un ieinteresētību devās garajā pastaigā, un, kā jau pārgājienos ierasts, pēc noietā ceļa komandu gaidīja kāda piknika vieta mežā, kurā uz uguns tika vārīta zupa, ceptas vafeles un varēja sildīt līdzi paņemtās desiņas. Taču, kamēr gatavojās pusdienas, bērniem bija uzdevums – no mežā atrodamajiem zariem, lapām un sūnām bija jāuzbūvē mājiņa. Pēc gardajām pusdienām, jau saguruši, visi devās mājup.
Pārgājiens noticis sadarbībā ar biedrību "Domas Dabā", kuras mērķis ir iedrošināt cilvēkus vairāk doties dabā, izzināt to un smelties no tās enerģiju un labas domas. Dzelzavas jauniešu centrs ar biedrību sadarbojas jau kopš 2020. gada, kad kopīgi tika izveidots pārgājiens ģimenēm. Interesentu bijis daudz, tāpēc radās doma izveidot kaut ko līdzīgu arī jauniešiem. Jāpiebilst, ka biedrības "Domas Dabā" vadītājs ir no Dzelzavas.
"Domāju, ka pārgājiens visiem ļoti patika, lai gan dienas beigās, ap pulksten 17, visi jau bija pārguruši un gribēja mājās. Arī atsauksmes gan no bērniem, gan vecākiem bija labas, pat nācās dzirdēt, ka kāds no jauniešiem jau gaida nākamo šāda veida pasākumu. Bērniem tik tiešām patīk šāda veida pasākumi!" komentē pārgājiena vadītāja Aiva Sudraba.
04.07.2023.