Aprīļa izskaņā Varakļānu novada jauniešu centrā „Aplis" sadarbībā ar organizāciju visiem aktīvistiem un piedzīvojumu meklētājiem „Piedzīvojuma gars" tika organizēta diskusija jauniešiem ar vietējo pašvaldības iestāžu un pārvaldes pārstāvjiem un citiem interesentiem, lai kopā veidotu priekšlikumus, kā veicināt lauku attīstību un vairot jauniešu iespējas tajos.
Diskusija notika Eiropas Jaunatnes gada ietvaros ar mērķi rosināt domāt par jauniešu nākotni, viņu lomu un aktīvu līdzdalību sabiedrībā. Visi diskusijas dalībnieki atzina, ka šāds pasākums ir vērtīgs visām iesaistītajām pusēm, jo tika uzlabota savstarpējā komunikācija, kā arī gūta vērtīga pieredze un informācija turpmākajiem plāniem. Plānojot turpmāko savstarpējo sadarbību, kā nozīmīgākie jautājumi tika akcentēti – darba grupu izveide projektu sagatavošanā un realizēšanā jauniešiem, savstarpējās komunikācijas veicināšana, lai atrastu dažādu ideju domubiedrus un atbalstītājus, finansējuma piesaiste jauniešu nodarbinātības veicināšanai novadā, apmaiņas programmu un speciālistu piesaiste interešu izglītības dažādošanai, atpūtas vietas izveide jauniešiem pilsētas teritorijā.
MADARA KĻAVIŅA,
Varakļānu novada jauniešu centra „Aplis" vadītāja
18.05.2022.