Jau trešo dienu Ošupes pagastā bērniem rit diennakts nometne. Tās laikā paredzētas dažādas aktivitātes. Nometnē iesaistījušies divdesmit bērni, kas lieliski pavada ikdienu, tverot jaunas zināšanas un iespaidus, gūstot jaunus draugus.
Nometne tiek organizēta „PuMPuRS" projekta ietvaros, un par to parūpējusies biedrība „PauzeAD" sadarbībā ar multifunkcionālo centru „13. km". Programmas un aktivitāšu idejas autori ir paši jaunieši, un vasaras vidū nometne no sapņa ir kļuvusi par realitāti. Pie bērniem jau ir viesojušies vairāki interesanti cilvēki, kas pastāstījuši par savām profesijām, dalījušies pieredzē un ieteikumos.
– Nometni sākām ar filmu vakaru un popkorna gatavošanu aizvadītajā svētdienā. Pirmajās nometnes dienās pie mums viesojās stiliste, manikīra speciāliste, tāpat darbojāmies arī sportiskajās aktivitātēs. Bērni labprāt iesaistās radošajās nodarbībās un ar prieku un interesi līdzdarbojas, – stāsta Dace Kalniņa. – Lai pēc iespējas vairāk bagātinātu nometnes dalībnieku emocijas, ir padomāts par visdažādākajām nodarbēm. Bērni ir veikuši nakts trasīti, vakar piedalījās dažādās stafetēs. Tāpat viesojās jauniešu vidū popularitāti ieguvušais jūtūberis Niklāvs, savukārt sporta zālē kopā ar bērniem darbojās bokseris Zutis. Pie mums viesojās arī bārmenis, kurš māca gatavot dažādus bezalkoholiskos kokteilīšus.
Katra diena ir piepildīta jaunām emocijām, piedzīvojumiem. Bērni gūst noderīgas zināšanas, tāpat dienas piepildītas spilgtiem iespaidiem.
Turpina Dace: – Šodien paredzēta laivošana un ekskursija uz saimniecību. Savukārt ceturtdien būs kārtīga atpūtas diena, kad bērni varēs priecāties, padzīvoties pa lēkājamo pilsētiņu un iesaistīties citās aktivitātēs, bet piektdien visi dosimies uz Madonu, kur viesosimies "Madonas karamelēs". Paredzēta arī fotosesija. Katra diena ir īpaša un notikumiem bagāta. Prieks, ka bērni aktīvi iesaistās, līdzdarbojas. Pats svarīgākais, ka bērni ir šīs idejas īstenotāji un mūsu kopīgais, pavasarī izsapņotais sapnis pašlaik tiek īstenots.
13.07.2022.