Lai gan tūrisma sezonā patlaban ir ziemas miera periods, ko ietekmē arī valstī noteiktā ārkārtējā situācija un epidemioloģiskās drošības pasākumi, Cesvaines Tūrisma centrs strādā pie tūrisma piedāvājuma jaunajai sezonai.
Cesvaines Tūrisma centra vadītāja Laura Smudze pastāstīja, ka rit darbs pie jaunā Cesvaines tūrisma kataloga: – Top jaunais tūrisma buklets par Cesvaini, kam drīz jau jābūt gatavam. Notiek arī infrastruktūras uzlabojumi – gatavojam jaunus informatīvos stendus par Cesvaines pilsmuižu, tiks izvietotas jaunas informatīvās plāksnes pie muižas ēkām. Pagājušā gada nogalē Cesvainē iebraucējiem pamanāmi izvietots arī SIA "Grafs" izgatavotais jaunais tūrisma reklāmas vides stends ar Agra Veckalniņa fotogrāfijām. Izvēlējāmies pievērst skatienu, popularizējot Cesvaines pili, muižas kompleksu, parku, mūra tiltu pār Kujas upi un citus tūrisma objektus. Protams, notikušas izmaiņas arī Cesvaines pils pieejamībā – tā slēgta uz remonta laiku līdz 2021. gada rudenim, kā arī valstī atkārtoti izsludināta ārkārtējā situācija līdz 6. aprīlim. Taču interesenti var staigāt pa Cesvaines pilsmuižas teritoriju, pa parku, klātienes ekskursijas un tikšanās pilī atliksim uz vēlāku laiku.
Jautāta, kāda bija 2020. gada sezona, Laura Smudze komentēja: – Sezona bija ļoti laba un iespaidiem bagāta iekšzemes tūrismam, arī Cesvaini apmeklēja vairāk nekā 13 000 interesentu, ko uzskaitījām Tūrisma centrā. Tas lielā mērā bija arī tāpēc, ka kavējās Cesvaines pils remontdarbu uzsākšana un vasarā varējām tikt pilī un vadīt ekskursijas. Protams, liela loma bija arī tam, ka cilvēki pagājušā gada vasarā nebrauca ārzemju ceļojumos, bet vairāk izvēlējās doties vietējos maršrutos. Man gribas domāt, ka tādas tendences kā pērn turpināsies arī šogad. Jādzīvo ar cerību, ka pavasarī pandēmija tomēr beigsies, vasarā sagaidīsim tūrisma atdzimšanu.
Šajā ārkārtējās situācijas laikā labprāt konsultācijas tiek sniegtas pa tālruni (26173637), pa e-pastu ([email protected]).
12.02.2021.