Cesvainē apkures sezona ir jau sākusies visās daudzdzīvokļu mājās, un centralizētā siltumapgāde tiek nodrošināta arī citos objektos.
– Siltumu atbilstoši laikapstākļiem visās daudzdzīvokļu mājās pieslēdzām apmēram pirms nedēļas. Drēgnos dzīvokļus iedzīvotāji tāpat apsildīja ar elektrību, un tas sanāk dārgāk nekā tad, ja šo pakalpojumu nodrošinām mēs. Apkures sezona ir sākusies arī skolā, bērnudārzā, internātā un citviet, – pastāstīja SIA „Cesvaines siltums" valdes loceklis Rihards Erelis.
Gatavojoties jaunajai apkures sezonai, iedzīvotāji, kuru mājokļos vēl turpinājās ar siltumapgādes sistēmu saistīti remonti vai bija bojāti iekšējie siltumtīkli, tika aicināti par to informēt uzņēmumu, līdz ar to apkures sezona Cesvainē ir sākusies bez problēmām.
Labā ziņa ir arī tā, ka siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs Cesvainē nav mainījies, un arī kurināmais ir iepirkts aptuveni pussezonai, bet tas nozīmē, ka vismaz pagaidām par siltumu būs jāmaksā tikpat, cik pagājušajā apkures sezonā.
Arī Cesvaines novada apvienības pārvaldes vadītājs Vilnis Špats sarunā „Staram" pauda, ka lēmumu par apkures sezonas sākumu jau daudzus gadus pieņem SIA „Cesvaines siltums" sadarbībā ar iedzīvotājiem, kā arī siltumu iestādēs pieslēdz pēc to vadītāju pieprasījuma.
– Jāskatās pēc laikapstākļiem. Katrā ziņā bērni rudenī nav jāsaldē, lai neizraisītu kovida uzliesmojumu, un arī citiem nav jādzīvo drēgnumā, ņemot vērā, ka iespējams uzstādīt minimālu siltuma režīmu. Šajās dienās siltumu pieslēgsim arī apvienības pārvaldes ēkai, jo 1. stāvā ir auksti. Nav jau liela māksla izsaldēt ēkas un pēc tam patērēt lielāku siltumenerģijas daudzumu, lai tās piesildītu, kā rezultātā nekāds lielais ietaupījums nesanāks, – atzīmēja Vilnis Špats.
21.09.2022.