Vidzemes augstienes Ērgļu pagastā viena no skaistākajām vietām ir "Braki".
Kā kopējā tūrisma saimē, iekļaujoties Madonas novadā, aktīvā vasaras sezona aizritējusi Rūdolfa Blaumaņa muzejam "Braki", nesen rīkotajās "Tūrisma brokastīs" ieskicēja muzeja vadītāja Zinta Saulīte.
– Katrs gads ir citādāks, nav divu vienādu. Šī mums bija 63. sezona. Tūrisma jomā šajā gadā jutāmies, ka visi atkal esam kopā, esam piederīgi Madonas novadam.
"Braku" muzejam aizvadītā sezona ir bijusi darbīga, pie mums pabijuši vairāk nekā 6000 apmeklētāju, kas ir labs rādītājs. Pie mums brauca gan grupas, gan skolēni, gan pieaugušie, gan individuālie apmeklētāji un ģimenes. Grupu lielums gan ir kļuvis mazāks, nav izteikti lielo grupu, ko atved divstāvīgs autobuss.
Mūsu aktīvā sezona sākas maijā, noslēdzas ar oktobri, taču notiek dažādas aktivitātes. Maijā godinājām mūžībā aizgājušo mūsu kolēģi Annu Kuzinu, atklājot viņai pieminekli Sauleskalna kapos.
Pavasaris aizritēja ar brīvdabas izrādēm, dažādiem tematiskajiem pasākumiem. Muzejs arī rūpējas par novadpētniecību, godina savus izcilos rakstniekus, dižgarus, kultūrvēsturi, notiek pētnieciskais darbs.
Jau tradicionāls ir Rūdolfam Blaumanim veltītais skolēnu radošo darbu konkurss, bērni jau ir iesnieguši savus domrakstus. Veiksmīgākie R. Blaumaņa 18. konkursa dalībnieki tiks paziņoti un sveikti 3. decembrī Ērgļos, kad norisināsies noslēguma pasākums. Uz apbalvošanu aicinām labāko domrakstu autorus, viņu skolotājus un vecākus.
Janvāris iesāksies ar rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa dzimšanas dienu, un nākamgad viņam paliek 160 gadu. Tāpēc viss, ko mēs plānojam darīt, vairāk vai mazāk notiks Rūdolfa Blaumaņa zīmē, – atklāja Zinta Saulīte.
23.11.2022.