Biksēres ciemā šovasar novērojami apjomīgi darbi pie vietējā dīķa un tā apkārtnes sakārtošanas. Tīrīšanas laikā izņemti sanestie nogulumi, sakārtotas slūžas, bet vēl priekšā apkārtnes labiekārtošana un jaunu koku stādīšana, lai iedzīvotāji atkal varētu baudīt sakoptu un pievilcīgu vidi.
Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītājs Sandis Kalniņš stāsta:
– Turpinām veikt dažādus darbus, lai sakārtotu un uzturētu mūsu publisko ārtelpu Biksēres ciemā. Šogad esam sākuši Biksēres dīķa tīrīšanu. Tas iepriekš ir mākslīgi veidots Libes upes dabiskajā tecē. Dīķi, kas veidoti upes tecēs, laika gaitā aizsērē – tajos tiek sanesti koki, smilts, grants materiāli. Tas īpaši bija novērojams pēc lielajām lietavām. Libes upes augšējā tecē ir valsts zemes ceļš, un līdz ar to ūdenstilpē lietus laikā tika sanesti dažādi materiāli. Dīķim nolaistas un izņemtas slūžas, pazemināts ūdens līmenis. Rakšanas un tīrīšanas darbi ir jau pabeigti, sekos darbi ar atrakto granti, tā būs jāizlīdzina un jāapsēj ar zāli. Tālāk ķersimies klāt slūžu remontam, aizbetonēsim visus zemūdens līmeņa izdrupumus. Pēc tam slūžās liksim jaunus materiālus un dēļus, tie jau pasūtīti. Visbeidzot atliks tikai pacelt ūdens līmeni, un Biksērē atkal būs jauna, tīra un sakopta vieta.
05.09.2025.