CESVAINES novadā no 14. līdz 16. augustam norisināsies augu paklāju aušanas un pašdarinātu apsveikuma kartīšu izšūšanas darbnīcas meistaru Sandras Briedes un Vandas Podiņas vadībā.
– Darbnīcas, ko rīkojām jūlijā, apmeklēja 75 cilvēki. Interesenti veidoja māla traukus (to bija vairāk nekā 100) un auda augu paklājus (kopā aptuveni 10 metru), kurus pēc tam varēja ņemt līdzi uz mājām. Cilvēki ļoti priecājas par to, ka pašdarinātās lietas drīkst paturēt sev un lietot ikdienā. Piemēram, augu paklājus iespējams izmantot dušā, vannā vai pirtī, un, ja prot pareizi izmazgāt un izžāvē, tos var lietot vairākas reizes. Tāpat darbnīcu apmeklētāji pozitīvi izsakās par iespēju tajās piedalīties bez maksas, jo darbnīcas tiek organizētas projekta „Esam un būsim radoši Cesvainē" ietvaros, – stāsta projekta vadītāja Sandra Briede.
Viņa atgādina, ka šīs nedēļas nogalē paredzētajai augu paklāju aušanas darbnīcai nepieciešamie materiāli būs pieejami uz vietas, bet tie, kuri vēlas, var nest līdzi arī sev tīkamās zālītes un augus.
– Darbnīcu apmeklētāji varēs izveidot arī pašdarinātas apsveikuma kartītes. Būs iespējams savu ideju īstenot, šujot uz vietas un vadoties pēc iedvesmas un iztēles. Tie, kuriem ar šūšanu vedas grūtāk, varēs izvēlēties pieejamos paraudziņus un izgatavot savu apsveikumu pēc kāda no tiem. Pastāv arī trešā iespēja – tie, kuri gribēs šūt, bet nevēlēsies to darīt uz vietas, varēs paņemt līdzi uz mājām gan audumu, gan diegus, gan pašu izvēlēto krāsaino papīru un veidot apsveikumu mājās. Cilvēku vidū ļoti iecienīta ir māla darbnīca, arī augu paklājus viņi auž labprāt. Protams, nevar tik stingri izdalīt kādu atsevišķu aktivitāti, jo viss atkarīgs no katra individuālās intereses par konkrēto darbnīcu, – pauž Sandra.
14.08.2020.