9. augustā pēc Lauteres kapusvētkiem, no pulksten 20 līdz pusnaktij, Lauteres kultūras namā norisināsies atpūtas vakars ar grupu „Caspervec”. Kamermūzikas ansamblis ir no Galisejas Spānijā, kas specializējas oriģinālmūzikas komponēšanā, izpildīšanā mēmajām filmām.
Lauteres kultūras nama vadītāja Kristīne Pujate laikrakstam pastāstīja, ka ideja par šāda veida atpūtas vakaru radusies, kad kultūras nams saņēmis neparastu piedāvājumu no Galisijas.
– Ansamblis atsūtija e-pastu ar aicinājumu uzņemt viņu koncertprogrammu, kurā tiek demonstrēta mēmā filma „THE CAMERAMAN", ko pavada dzīvajā atskaņota oriģinālmūzika – īpaši komponēta tieši šai filmai, – stāsta Kristīne Pujate.. – Ansamblis dibināts 2013. gadā un specializējas tā dēvētajos kino-koncertos – mākslinieciskos priekšnesumos, kur mēmais kino saspēlējas ar dzīvo mūziku, radot neatkārtojamu atmosfēru un audiovizuālu pieredzi. Vienīgais iespējamais datums, kad mākslinieki varēja viesoties, sakrita ar kapusvētku laiku, kad tradicionāli tiek rīkota balle. Tādēļ radās ideja šo piedāvājumu papildināt ar nesteidzīgu atpūtas vakaru pie galdiņiem- apvienojot mākslu, mūziku un sirsnīgu kopā – būšanu. Pasākums notiks 9. augustā, un uz to aicināts ikviens, kurš vēlas pavadīt vakaru mierīgā gaisotnē, baudot mūziku un kino. Ieejas maksa – 5 eiro. Vakars sāksies ar muzikālu ievadu, kam sekos mēmā kino seanss. Pēc filmas demonstrēšanas vakars turpināsies ar mūziku līdz pusnaktij. Kā ierasts šāda veida pasākumos, līdzi vēlams paņemt groziņu ar cienastu. Ar kafiju gan pacienāsim paši! Būs nepieciešams arī labs garastāvoklis, un, ja iespējams – jauka kompānija. Līdz šim viss rit pēc plāna un sagatavošanās darbos nav nekādu aizķeršanos. Galvenais izaicinājums ir tas, ka nekad nevar zināt, cik daudz cilvēkus tas uzrunās un cik daudzi to gribēs apmeklēt. Manuprāt jauka ir gan mūzika, ko puiši spēlē, gan arī mēmais kino, mazliet nostalģiska sajūta ar melnbalto kino.
Galdiņa rezervācijai zvani- 29458178.
08.08.2025.