MADONAS novada pašvaldība" un LVM "Kalsnavas arborētums" informē, ka pasākums "Latvijas puķu draugu saiets 2020 – "Dārzu ekspresis Kalsnava-Vestiena-Madona" – ir atcelts.
43. puķu draugu saiets bija plānots 18. jūlijā, bet saistībā ar valstī pastāvošo ārkārtējo situāciju vīrusa "Covid-19" ierobežošanai tas ir atcelts.
Organizatoru komanda jau bija apzinājusi dārzu saimniekus un pasākuma atbalstītājus. Viens no atbalstītājiem – "Latvijas valsts meži", bet apskates objekts – LVM "Kalsnavas arborētums. Kā tas ietekmēs arborētuma darbu? Vai dārzs paliks bez uzmanības? Uz to LVM Kalsnavas arborētuma vadītāja Sanita Vaivode-Āzena atbildēja: – Situācija negaidīta, bet būs vajadzīgs ilgstošāks laiks, lai no šīs situācijas atgūtos. Ir lietas, ko nevaram ietekmēt, arī apmeklētāju skaitu nevaram ieplānot. Taču pavasari un vasaru neviens nav atcēlis, viss zied un ziedēs paredzētajā laikā. Var braukt ciemos individuālas nelielas grupas – pa divi vai ģimenes. Slēgts skatu tornis, jāievēro distance, bet visu citu var apskatīt. Patlaban mežā zied rododendri, arborētumā priecē arī magnolijas. Tas, ka atcelti "Peoniju svētki 2020", nenozīmē, ka peonijas neziedēs. Varēs braukt un priecāties par puķēm un dabu, tikai ievērojot nosacījumus, kādi noteikti.
Pasākuma organizatori saglabā ieceri Latvijas puķu draugus ciemos uz Madonas novadu aicināt 2021. gada vasarā.
06.05.2020.