Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Apkures sezona turpinās arī Cesvainē

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 18.05.2020.

Apkures sezona turpinās arī Cesvainē
Burtu lielums

Maijs ir jau otrajā pusē, bet šopavasar daudzās daudzdzīvokļu mājās apkures sezona vēl turpinās, taču daļā māju, kā, piemēram, Madonas pilsētā, tā ir beigusies. Kā ir Cesvainē – situāciju lūdzu raksturot Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu un SIA „Cesvaines siltums" valdes locekli Rihardu Ereli.

Pašvaldības vadītājs atzina, ka arī Cesvaines novadā tas jau daudzus gadus ir atkarīgs no pašiem iedzīvotājiem.

– Nav vairs kā padomju laikos, kad, neņemot vērā laikapstākļus, apkuri visos objektos beidza un arī uzsāka vienā datumā. Tagad tas ir pašu iedzīvotāju ziņā, – uzsvēra Vilnis Špats. – Pašvaldība lēmumu, kad atslēgt vai pieslēgt siltumu, var pieņemt attiecībā tikai uz savām ēkām. Piemēram, Cesvaines vidusskola, ņemot vērā, ka valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā mācību process norisinās attālināti, no siltuma atteicās, sākot ar 1. aprīli. Savukārt iedzīvotājiem pašiem jāvienojas, kad mājas atslēgt no centralizētās siltuma padeves. Bet, tā kā šogad pavasaris ir vēls un laiks vēss, apkures sezona vēl turpinās. Jāgaida, kamēr kļūs siltāks.
Arī SIA „Cesvaines siltums" valdes loceklis Rihards Erelis atzīmēja, ka, ņemot vērā laikapstākļus, šopavasar apkures sezona ir ilgāka nekā citus gadus.
– Arī pats dzīvoju mājā, kur siltuma padevi var regulēt atkarībā no tā, cik komfortablos apstākļos grib dzīvot. Vēlamo siltuma režīmu var uzstādīt katrā mājā. Ja, piemēram, dienā ir silts un saulains laiks, tad siltuma padeve mājā nenotiek, radiatori ir remdeni vai auksti, bet, pazeminoties gaisa temperatūrai, radiatori automātiski paliek siltāki. Laikapstākļi šogad maijā pārsvarā ir tādi, ka siltumu vēl vajag un izbeigt apkures sezonu pāragri. Dažās mājās no siltuma pirms kāda laika gan atteicās, bet, mainoties laikapstākļiem, lūdza siltuma padevi atjaunot, ko mēs arī izdarījām. Mēs respektējam iedzīvotāju lūgumus, jo pieslēgt vai atslēgt siltumu ēkai nav nekādu problēmu. Strādājam taču iedzīvotāju labā! – akcentēja Rihards Erelis.
Pagājušajā gadā Cesvaines novadā, lai uzlabotu siltumapgādi, tika uzsākti vairāki projekti, kas atbilstīgi līgumiem ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru nu ir veiksmīgi īstenoti („Siltumavota pārbūve Cesvainē " un „Siltumtīklu izbūve Cesvainē "). Tika pārbūvēta katlumāja, uzstādīti jauni apkures katli, pārejot uz kurināmo ar šķeldu. Savukārt izbūvējot un nododot ekspluatācijā siltumtrasi, centralizētajai siltumapgādes sistēmai tika pieslēgti jauni objekti – Cesvaines vidusskola, kultūras nams, bibliotēka, tāpat dažas privātmājas.


19.05.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px