Domes ārkārtas sēdē 30. aprīlī tika skatīts jautājums par pašvaldības darbinieku apdrošināšanu.
– Novembrī lēmām apdrošināt visus pašvaldības darbiniekus „Covid-19" saslimšanas gadījumā. Šis līgums darbojās pusgadu. Tas ir pagājis, apdrošinātāji ir interesējušies, vai vēlamies to pagarināt. Apdrošināšana darbojas, ja darbinieks nonāk slimnīcā, vai, nedod dievs, nāves gadījumā. Situācija ir tāda, ka mūsu darbinieki līdz šim ir slimojuši, bet slimnīcā, paldies dievam, neviens nav nokļuvis. Diemžēl „Covid-19" nekur vēl nav pazudis; diezgan daudzi no darbiniekiem pret to ir arī vakcinējušies. Tomēr nav garantijas, ka ar visu poti nenonāks slimnīcā. Pagājušajā reizē apdrošināšanā iekļāvām 197 darbiniekus. Līgumu atkal slēdzot uz sešiem mēnešiem, apdrošināšana būtu līdz novembra sākumam, – informēja Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats. Viņš piebilda, ka šis būtu papildu drošības pasākums, jo jau šobrīd pašvaldības darbinieki ir apdrošināti pret nelaimes gadījumiem.
Iecerei iebilda deputāts Imants Spridzāns. – Tīri morāli man tas nešķiet pieņemami. Ja kāds grib personīgi apdrošināties, lai apdrošinās, bet pašvaldības nauda, uzskatu, te nav jāizšķiež. „Mirstīgos cilvēkus" pašvaldība neapdrošina, šis attiecas uz „augstāko inteliģences" daļu, – ar ironiju vērtēja Imants Spridzāns.
Deputāte Ilvija Kecko pauda savu viedokli: – Sociālais dienests nevienu dienu nav strādājis attālināti, un to arī nevaram darīt, tāda ir darba specifika. Es nevaru strādāt attālināti un sevi pasargāt. Tā ir arī darba devēja labā griba – rūpēties par saviem darbiniekiem, un tāda nav atsevišķa pašvaldība, ir vairākas organizācijas, kas šādu „drošības spilvenu" saviem darbiniekiem veido. Madonas dome arī var darīt to pašu.
Tam piekrita arī priekšsēdētājs, atzīstot, ka pašvaldībā, lai gan darbu veic arī attālināti, tāpat ir jautājumi, ko cilvēki vēlas risināt klātienē. – Šodien vien esmu ticies ar kādiem 30 cilvēkiem, – teica Vilnis Špats.
Deputāts Didzis Baunis piebilda, ka kaut kādā mērā var piekrist kolēģa iebildumiem, tomēr saskatīja arī pašvaldības iespēju un nepieciešamību parūpēties par lielu daļu savu iedzīvotāju, darbinieku. – Šī ir salīdzinoši neliela nauda, bet tā dod kaut kādu garantiju aptuveni 200 cilvēkiem novadā. Privātuzņēmējs savus darbiniekus arī var apdrošināt, ja vēlas, un ir, kur tas tiek darīts. Ja pašvaldība nevar, tad iznāk, ka esam sliktākā pozīcijā, – sprieda Didzis Baunis.
Ar vienu balsi „pret" (Imants Spridzāns) Cesvaines novada dome nolēma apdrošināt pašvaldības iestāžu darbinieku veselību „Covid-19" saslimšanas gadījumos, paredzot apdrošināšanas prēmiju līdz 1400 eiro.
01.06.2021.