Jauniešu un multifunkcionālajos centros gads iesācies darbīgi. Bērni un jaunieši labprāt iesaistās organizētajās aktivitātēs, tāpat dalās savos ieteikumos un redzējumā, ar prieku līdzdarbojas.
Ļaudonas bērnu un jauniešu iniciatīvu centrā "Acs" februāris iesācies ar vairākiem lielākiem pasākumiem, pirmais no tiem – jaunās vadītājas iepazīšanu. Šobrīd centru vada Justīne Kalniņa.
– Aicināju bērnus un jauniešus uz pirmo tikšanos, lai savstarpēji iepazītos, pastāstītu par plāniem šim gadam, iezīmētu, kādi notikumi tiek plānoti, kā arī uzklausītu bērnus un jauniešus, – pastāsta Justīne Kalniņa, Ļaudonas bērnu un jauniešu centra "Acs" vadītāja. – Bērni un jaunieši priecājās par šādu tikšanās reizi, un aktivitāte bija liela. Tāpat arī ikdienā par apmeklējumu sūdzēties nevar, vislielākā rosība ir, kad jauniešiem beidzas mācības skolā. Tāpat aktivitāte lielāka būs arī brīvlaikā un vasarā, jo bērniem tad daudz vairāk brīva laika. Ļoti priecājos, ka brīvo laiku pagasta jaunieši izvēlas pavadīt centrā. Ikdienā centru apmeklē aptuveni 20 pagasta jauniešu, kas, manuprāt, ir ļoti labs rādītājs. Tāpat BJIC "Acs" aktīvi darbojas sociālajos tīklos, ir izveidota WhatsApp grupiņa, kur vienmēr informēju par gaidāmajām aktivitātēm, aicinu paust savu viedokli. Pirms pirmās tikšanās arī jautāju, kas viņus interesētu, ko vēlētos darīt, un viens no ieteikumiem bija ēst gatavošana. Ir konti gan Instagram, gan Facebook. Bērni un jaunieši šobrīd ļoti aktīvi izmanto sociālos tīklus, un šis ir viens no veidiem, kā viņi saņem sev nepieciešamo informāciju.
Vadītāja pasākumus un aktivitātes plāno jau laikus, sekojot līdzi bērnu un jauniešu interesēm, dažādiem svētkiem un notikumiem.
– Kā zināms, februāris ir Sveču mēnesis un mēneša sākumā ir Sveču diena. Balstoties uz to, arī centrā aicināju bērnus un jauniešus iesaistīties radošā nodarbī-
bā – pašiem izliet un izdekorēt savu sveci. Atsaucība bija liela, un bērniem ļoti patika liet sveces. To darījām divas dienas, lai gan sākotnēji tika plānota vienas dienas aktivitāte. Savukārt jau šodien svinēsim Valentīndienu, darbojoties radošajā darbnīcā, – atklāj centra vadītāja. – Jau esmu pamanījusi, ka bērniem ļoti patīk dažādas radošās darbnīcas, īpaši tās, kas saistītas ar ēst gatavošanu. Lieliski, ka mums centrā ir iespēja pašiem gatavot, līdz ar to arī turpmāk šādas nodarbības tiks organizētas. Pirmā gaidāma jau martā. Nodarbības un aktivitātes plānoju tā, lai interesanti būtu ikvienam. Protams, katram ir sava gaume un intereses, bet jāatrod tas vidusceļš, lai ieguvēji būtu visi. Centrā pieejams plašs galda spēļu klāsts: galda teniss, novuss, biljards, šautriņas, dažādas atjautības spēles u. c. Katru mēnesi tiek organizētas radošās aktivitātes. Tāpat jaunieši tiek iesaistīti brīvprātīgajā darbā, kā arī tiek atbalstītas jauniešu iniciatīvas – projektos un ikdienas aktivitātēs jauniešu centrā. Idejas pasākumiem ir, bet darbošanās procesā tiek ieviestas korekcijas, rodas jaunas idejas, ko vēlamies īstenot. Tā šobrīd jau zinām, ka pavasarī tiek plānots pārgājiens, kas atkal būs lieliska iespēja bērniem un jauniešiem gūt jaunus iespaidus, saturīgi pavadīt brīvo laiku.
14.02.2023.