Varakļānu jauniešu centrā „Aplis" šis laiks ir notikumiem bagāts. Aktīvi darbojas jauniešu dome, tiek piedāvāti pasākumi un aktivitātes.
Varakļānu novada jauniešu dome 11. februārī tikās savā ceturtajā sēdē. Līdz šim ir apkopoti jauniešu aptaujas rezultāti par jauniešu domes darbību, par to, ko novada jaunieši sagaida no domes darba.
– Šajā ceturtdienā, 17. februārī, jauniešu domes pārstāvji tiksies attālināti ar novada domes sociālo, izglītības un kultūras komiteju, lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas un vienotos par kopīgām idejām un mērķiem, lai veicinātu novada jauniešu kvalitatīvāku brīvā laika pavadīšanu, – stāsta Madara Kļaviņa, Varakļānu novada jauniešu centra „Aplis" vadītāja. – Jauniešu pārstāvji piedalījās brīvprātīgajā darbā Varakļānu veselības aprūpes centrā, palīdzot dalīt akcijas „Eņģeļu pasts" dāvanas. Pašlaik aktīvie brīvprātīgie sadarbībā ar Murmastienes kultūras centru plāno vokālā konkursa „Cālis" scenāriju. Jauniešu centra telpās jaunieši tika aicināti veidot savu „Vision board" 2022. gadam, lai virzītos tuvāk savu mērķu un sapņu piepildījumam. Tāpat viņi izrāda interesi doties pārgājienos, nākamais pārgājiens tiek plānots jau 20. februārī. Šomēnes jaunieši tiek aicināti palepoties ar saviem aktīvajiem ziemas priekiem – slidošanu, slēpošanu, snovbordu, sniega skulptūru veidošanu. Pašlaik topā ir slēpošana. Tiem, kurus nesaista āra aktivitātes, piedāvājam sevi apliecināt šautriņu mešanā un visu februāri nākt pacīnīties par lielāko punktu skaitu, lai iegūtu pārsteiguma balvas.
Jauniešiem ideju ir daudz, un gribas visas īstenot. Jaunieši tikušies kino vakarā, ko plāno ieviest kā tradīciju piektdienas vakariem. Jauniešu dome sadarbībā ar jauniešu centru organizēs erudīcijas pasākumu Kahoot. Tas norisināsies 25. februārī jauniešu centra telpās.
– Tuvojoties pavasarim, mēs ceram, ka jauniešu centru apmeklēs vairāk jauniešu un izdosies iesaistīt arī kūtrākos, lai aptvertu plašāku loku un piedāvātu arvien vairāk dažādu aktivitāšu, – pauž Madara Kļaviņa.
16.02.2022.