ĒRGĻU vidusskolas sporta zālē 19. un 20. martā pulksten 10 notiks galda spēļu turnīrs.
– Pirms sākās kovids, interese par šādiem turnīriem bija gana liela. Vidēji vienā kārtā piedalījās 16 līdz 20 dalībnieku. Savukārt vēlmi spēlēt novusu izrādīja 26 vai vairāk dalībnieku. Kopš 2020. gada vīrusa dēļ neviens turnīrs nav noticis, nenotika arī noslēdzošais trešais posms, kuru tad izspēlēsim svētdien. Galda spēļu dienas vienmēr tiek iesāktas vai nu ar duraku, vai ar dambreti – katru reizi uz maiņām. Katra kārta aizņem aptuveni divas līdz trīs stundas, bet pašās beigās tiek mestas šautriņas. Kopumā galda spēļu diena ilgst no pulksten 10 līdz aptuveni 16. Pārsvarā visi, kuri uz šo turnīru ierodas, vēlas pavadīt tajā visu dienu un izspēlēt visas kārtas, – par turnīra norisi pastāsta tiesnesis Aldis Jēkabsons.
Iepriekšēja pieteikšanās uz turnīru nav nepieciešama, pieņemt lēmumu par labu vēlmei piedalīties tajā var arī turnīra norises dienas rītā. Katrs ierodas uz to kārtu, kurā vēlas piedalīties. Ja kādam ir nepieciešama sīkāka informācija par galda spēļu dienas norisi, lūgums sazināties ar Aldi, zvanot uz tālruni 26101152.
– Novusa pārus izlozējam uz vietas, lai nesanāk tā, ka vienā pārī ir divi spēcīgi spēlētāji un citiem mazinās vēlme vai interese piedalīties. Galda spēļu dienu organizēšanas pamats ir patīkama un lietderīga laika pavadīšana. Pats arī spēlēju galda spēles. Kad man teica, ka vajadzētu ko tādu rīkot, sacīju – kamēr man ļaus spēlēt visu, ko spēlē dalībnieki, es piedalos. Ja neļauj – eju mājās, – smejot saka Aldis Jēkabsons.
15.03.2022.