Darīt un zināt griboši jaunieši ir Latvijas nākotne. Ir svarīgi, lai jaunā paaudze jau kopš bērnības līdzdarbotos dažādās aktivitātēs, nebaidītos droši paust un aizstāvēt savu viedokli, vēlētos pilnveidoties un iesaistīties. Par to, ka Ērgļu pusē dzīvo aktīvi bērni un jaunieši, nav šaubu — to apliecina bagātīgais aktivitāšu, projektu un pasākumu klāsts, kas tiek apmeklēts kuplā skaitā.
– No 2023. gada 25. aprīļa līdz 31. augustam biedrība „LAIKS-TAGAD" Madonas novada Ērgļu apvienībā ar Jaunatnes starptautiskās programmas aģentūras atbalstu „Par Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam atklāta projektu konkursa „Atbalsts iniciatīvām jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanai sabiedrībā"" ietvaros tiek īstenots projekts „Uzdrīksties sasniegt!" Ērgļu jaunieši tikās ar politiķiem, lai runātu par sev aktuāliem jautājumiem Ērgļos un novadā. Šī tikšanās tika organizēta projekta „Uzdrīksties sasniegt!" ietvaros ar mērķi dot iespēju Ērgļu jauniešiem tikties ar Madonas novada politiķiem, lai uzlabotu abu pušu sadarbību un komunikāciju, kā arī neformālā gaisotnē pārrunātu to, kā tieši jaunietis sadarbībā ar pašvaldību var realizēt savas idejas un veidot pagastu atraktīvāku un draudzīgāku jauniešiem. Uz tikšanos ar jauniešiem bija ieradies Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Šķēls, vecākā speciāliste jaunatnes un ģimenes politikas jomā Inga Strazdiņa, Ērgļu apvienības pārvaldes vadītāja Elita Ūdre un Madonas jauniešu domes priekšsēdētāja Samanta Terēze Rumpīte. Tikšanās norisi vadīja moderatore Anita Hanzena. Politiķi dalījās ar savu pieredzi, hobijiem, interesēm un esošā amata atbildībām, grūtībām un iespējām. Sarunu laikā politiķi un dalībnieki centās pārrunāt dažādus jautājumus – kas jāzina jaunietim par pašvaldību?, Kas jāzina pašvaldībai par jaunieti?, Kā iesaistīt pagastos dzīvojošos jauniešus?, Kādas ir jauniešu intereses un vajadzības?, Kādas ir jauniešu iespējas pagastā un novadā?, Kādas ir aktuālās problēmas jauniešiem Ērgļos?, Kādas ir sadarbības iespējas? – atklāj Eva Lasmane.
Pēc aktīvām diskusijām moderatore dalībniekus sadalīja grupās – katrā no tām bija gan jaunieši, gan pašvaldības pārstāvji. Grupu darbā komandām bija jāplāno un jāuzraksta savas idejas kādam no jauniešu organizētiem pasākumiem. Visbeidzot katra grupa veica nelielu prezentāciju. Jaunieši aktīvi iesaistījās diskusijās, tikšanās laikā spēja atvērties, lai izteiktu savu viedokli par problēmām un risinājumiem. Noslēgumā viņi individuāli varēja aprunāties ar pašvaldības pārstāvjiem.
– Pateicoties projektam ir izveidojusies lieliska sadraudzība un sadarbība, jauni kontakti, plašākas iespējas, drosme uzdrīkstēties, drosme darīt un fantastiskas iespējas. Šo projektu es uzskatu par lielisku sākumu daudz lielākiem un ambiciozākiem mērķiem, idejām, projektiem un pasākumiem. Ērgļos jaunieši ir vienkārši lieliski, tikai jādod viņiem iespēja, jāuzticas un jāļauj darīt. Es lepojos ar jauniešiem Ērgļos! – lepni saka Eva Lasmane.
15.08.2023.