Nedēļas nogalē tika aizvadīti Vestienas svētki ar daudzpusīgu pasākumu programmu.
Vestienas tautas nama vadītāja Jolanta Bardziņa stāsta: – Svētku piedāvājums bija diezgan plašs dažādu aktivitāšu cienītājiem. Sestdienas rītā svētku ietvaros bija iespēja apmeklēt "Dabas klasi", kurā pie astroloģes Danutas Kiopas varēja izzināt par sevi interesējošos jautājumus. Kā afišā bija rakstīts "Rīta stundai zelts ir mutē", tādēļ šī aktivitāte norisinājās agri no rīta. Savukārt vēlāk visu dienu notika dažādas sporta aktivitātes – fotoorientēšanās, pludmales volejbols un vēl daudz kas cits. Vēl varēja darboties rotkaļa Jura Leitāna radošajā darbnīcā un izgatavot savu spirālgredzenu.
Jolanta Bardziņa uzsver:
– Šis mākslinieks svētkos piedalās gandrīz katru gadu. Kādreiz bija Mākslas akadēmijas profesors, bet pensijas gados atgriezies Vestienā un izveidojis savu darbnīcu, kur strādā ar individuālajiem pasūtījumiem, un katru gadu atbalsta šos svētkus, izdomājot un piedāvājot katrreiz ko citu.
Koncertā "Viņš un Viņa" piedalījās madoniete Ilze Lejiņa un Freds Ormēns no Francijas. Viņi šobrīd koncetē Latvijā un viņiem ir diezgan savdabīgs koncertēšanas veids, kas ir piemērots īsteniem mūzikas mīļiem. Stili ir ļoti dažādi un, man šķiet, tas tieši vasaras noskaņā iederējās muižas parkā. Ļoti priecājāmies, ka viņi piekrita Vestienā sniegt šo koncertu. Vēlāk vidējās paaudzes deju klektīva "Artava" un mūsu pašu vokālais ansamblis "Liepa" rādīja brīnišķīgu sniegumu svētku izskaņas koncertā, kur bija krietni jestrākas dejas. Deju kolektīvs "Artava" ir gandrīz ikgadējs viesis, jo viņiem notiek trīs dienu nometne, un katrreiz jaunās dejas tiek izdejotas Vestienas svētku koncertā. Turklāt pie mums viņi nav bijuši jau četrus gadus, jo sadarbību bija iztraucējis "Covid-19" laiks, taču viņi ir atgriezušies.
Vakara noslēgumā visi bija aicināti uz zaļumballi ar Edgaru Janovski. Beigās jau paši apmeklētāji gribēja dziedāt savas diesmas un visi vienojā arī kopkorī, kas bija ļoti pozitīvi. Kā man viena meitene teica "Esmu braukusi uz dažādām ballēm, un nav tās īstās sajūtas, bet Vestienā es šo foršo sajūtu noķēru,". Daudz pozitīvu atsauksmju par pasākumu.
Paldies arī "Madonas Karamelēm", kuri iepriecināja ar garšīgām karamelēm un cukurvati. Paldies Jurim Švarcam par sporta aktivitāšu organizēšanu un ZS "Jāņkalni" par sarūpētajām dāvaniņām māksliniekiem.
Arī sestdiena Kāla ezerā iesākās ar pasākumu "Ezera skaņas" un svētdien ZS "Jāņkalni" arī bija brīnšķīgi pasākumi. Tādēļ visa nedēļas nogale Vestienas pagastā bija gana interesanta.
13.08.2024.