Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aizvadīta Pelmeņu pēcpusdiena

ZANE BIKOVSKA

Autors • 23.09.2024.

Aizvadīta Pelmeņu pēcpusdiena
Burtu lielums

Atsākoties skolas laikam, bērnu un jauniešu čalas piepilda multifunkcionālos centrus visā novadā. Aktīva rosība piepilda arī „Epicentru”, kur pagājušajā nedēļā notika pelmeņu gatavošana.

– Kopš pagājušās ziemas, pateicoties pašvaldības atbalstam, „Epicentrā" ir pašiem sava virtuve, un bērni bieži vien pēc stundām šeit gatavo sev ēdienu. Viņiem ir ļoti svarīgi iestiprināties. Ne reti tiek vārīti pelmeņi, kas iegādāti veikalā, mazākie gatavo kēksiņus, plātsmaizes un cepumus, un tā mums radās ideja – kāpēc pelmeņus pirkt veikalā, ja pašiem ir iespēja izmēģināt šī ēdiena gatavošanas tehnoloģiju un baudīt pašgatavotu maltīti? Es pati līdz šim arī nebiju izmēģinājusi gatavot pelmeņus, atradām internetā recepti un divu meiteņu vadībā ķērāmies klāt. Viena no viņām pelmeņus mājās jau bija gatavojusi kopā ar vecākiem, bet otra arī labprāt uzņēmās līderību, un būtībā jauniešu vadībā viss arī notika. Rezultātā sanāca kārtīga neformālā izglītība – uz aizvadīto darbošanos atskatās Praulienas pagasta jaunatnes darbiniece Guna Šulmane-Āboliņa.
Viņa neslēpj – patiesībā pelmeņus mājas apstākļos pagatavot ir vienkārši, lai gan varētu šķist pretēji. Turklāt pašu rokām gatavots ēdiens garšo daudz citādāk, nekā veikalā pirktais. Pašrocīgi gatavojot, ir iespēja redzēt visu ēdiena tapšanas gaitu no sākuma līdz baudāmam rezultātam, un šādām aktivitātēm ir pievienotā vērtība. Pēc gatavošanas sekoja pelmeņu nobaudīšana, un jaunieši secinājuši, ka tie izdevušies patiesi gardi.
Pelmeņu gatavošanas pēcpusdienā piedalījās divpadsmit jaunieši, gatavojot gan mīklu, gan pildījumu. Kad vieni no rosības piekusa, viņus nomainīja citi. Guna atzīst, ka ar gatavošanu saistītās aktivitātes jaunieši apmeklē ļoti labprāt, un tagad, kopš atsākusies skola, „Epicentrā" iegriežas ļoti daudzi skolēni. Liels ir Gunas prieks par to, ka jaunieši iesaistās ar savām idejām un ierosinājumiem, viņu aktivitāte nemazinās.
– Jaunieši paši ir izveidojuši interaktīvu spēli Miķeļdienai. Baudām rudeni un labu laiku. Vēl būtu jāpaspēj aiziet kādā rudens pārgājienā un izjust aktīvu atpūtu, un tad jau gaidīsim valsts svētkus. Laiks drīzumā mainīsies, kļūs vēsāks, bet mēs pielāgosimies gan laikapstākļiem, gan jauniešu vajadzībām. Pamazām top arī „Epicentra" pavārgrāmata, kurā jau ir tapuši divi ieraksti, un tajā iecerēts apkopot bērnu un jauniešu mīļākās receptes. Grāmata būs ļoti vienkārša – receptes tiks glīti ielaminētas un iesietas. No tām varēs iedvesmoties ikviens, – atklāj Guna Šulmane-Āboliņa.

24.09.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px