Sestdien daudzviet Latvijā notiks tradicionālā Lielā talka.
Tiks sakoptas publiskās teritorijas, veidoti jauni stādījumi, kā arī savākti izmētātie atkritumi mežos un ceļmalās. Kā šogad būs Barkavas pagastā? Stāsta pārvalžu vadītājs Ošupes un Barkavas pagastā Aleksandrs Šrubs: – Jauniešiem ir padomā pastrādāt pie kultūras nama, kā arī salasīt atkritumus ceļmalās. Taču kopumā barkavieši šogad talkos katrs savās mājās. Arī no pagasta pārvaldes ir šāds uzsaukums – sakopsim savu īpašumu teritorijas! Arī iedzīvotājiem tādas intereses par kopīgu talkošanu vismaz līdz šim nebija (ja būs, noteikti atbalstīsim), līdz ar to šoreiz strādāsim individuāli.
Savukārt publisko teritoriju sakopšanai uzmanību ikdienā pievērš īpašumu uzturēšanas dienests. Šovasar pārāk lieli labiekārtošanas darbi nav ieplānoti, ņemot vērā šāgada budžeta ierobežotās iespējas. Nepieciešamības gadījumā tiks atjaunoti soliņi, taču galvenais ir pabeigt iepriekš iesāktos darbus, kā bruģa laukuma uzstādīšana pie Barkavas dīķa, stadiona labiekārtošana. Paredzēta arī apzaļumošana pie pērn atklātā vides objekta „Gaismas ozols", tāpat procesā ir arī Brāļu kapu apzaļumošana.
26.04.2022.