Novembra sākumā saņēmām priecīgu vēsti – Ordeņa kapituls piešķīris Latvijas valsts apbalvojumu – V šķiras Atzinības krustu – Madonas pilsētas 1. vidusskolas bioloģijas un novadpētniecības skolotājai DAILAI SEMBERGAI.
Valsts apbalvojuma saņēmēja atzinās, ka viņai tas ir bijis pārsteigums un liels bijis arī satraukums svinīgajā ceremonijā 16. novembrī, saņemot apbalvojumu no Valsts prezidenta Valda Zatlera. Daila Semberga ir pateicīga gan skolas vadībai, gan domei, kas viņu ieteica apbalvojumam, gan kolēģiem par atbalstu.
Visa sākums ir laba audzināšana
Daila Semberga ir dzimusi Lubānā, zemnieku ģimenē, kur abi ar brāli auguši stingrā vecāku uzraudzībā. Visi darbi darīti kopīgi, un vecāki arī snieguši visas cilvēka tālākajā dzīves ceļā nepieciešamās iemaņas. Protams, bijušas arī palaidnības, taču to dēļ darbi nekad nav palikuši pusdarīti. Pamati zinībām ielikti Rupsalas (tagad Ošupes) pamatskolā. Vēlāk vajadzējis pārcelties uz Lubānas vidusskolu, kur mācības uzsāktas 4. klasē. Daila Semberga 5. klasē bijusi teicamniece, taču paradoksāli, ka vienīgais četrinieks bijis tieši bioloģijā. Pēc vidusskolas absolvēšanas Daila nolēma studēt Latvijas Valsts pedagoģiskajā institūtā, kur pasniedzēja Emīlija Ozoliņa iemācījusi dabas likumsakarības, augu pazīšanu. Institūtā bijusi arī lieliska pedagoģiskās prakses vadītāja, kas iemācījusi, kā veidot konspektus, un jau turpmāk, strādājot par skolotāju, D. Semberga nevienā stundā nav gājusi nesagatavojusies. Tiesa, sākotnēji dabaszinātnes nav bijušas tās, kas topošo skolotāju interesēja visvairāk.
Pirmā doma bijusi doties uz vēstures fakultāti, taču tieši tajā gadā šo fakultāti likvidēja, tāpēc nekas cits nav atlicis kā izvēlēties bioloģiju, vēl jo vairāk tādēļ, ka šī joma šķitusi perspektīva.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 01.12.2007.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto