Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Kamēr spēka gana – jāstrādā”

Redakcija

Autors • 23.02.2008.

“Kamēr spēka gana – jāstrādā”
Burtu lielums

Gadu gaitā mainījies Madonas rajona pasažieru pārvadājumu uzņēmuma nosaukums. Kādreiz bija Madonas 8. autotransporta uzņēmums, pēc tam pasažieru pārvadājumus savā ziņā pārņēma SIA "Pions M", kas drīz vien bankrotēja.

Pamazām izveidojās tagadējais pasažieru pārvadājumu uzņēmums – SIA "Madonas ceļu būves SIA" autobusu parks, kuram sākumā bija tikai daži autobusi. Visus pasažieru pārvadājumu uzņēmuma priekus un neveiksmes pārdzīvojis viens no pieredzējušākajiem SIA "Madonas ceļu būves SIA" autobusu vadītājiem ARVĪDS CĪRULIS. Viņš jau 43 gadus aizvadījis pie autobusa stūres.

– Nu jau tālajā 1961. gada novembrī ieguvu transporta līdzekļa vadītāja tiesības. Mazliet pastrādāju bijušajā lielsaimniecībā "Liezēre", ko toreiz vadīja Jānis Bērziņš. Pēc tam sekoja dienests armijā – Murmanskā, aiz Polārā loka, kur biju daļas komandiera šoferis, – atceras Arvīds Cīrulis. – Taču par īsto darba gaitu sākumu es uzskatu 1965. gadu, kad sāku strādāt bijušajā Madonas 8. autotransporta uzņēmumā par autobusa šoferi. Kopš tā laika nobraukts tūkstošiem kilometru. Visu ko nācies pieredzēt. Tagad esmu pensionārs, tomēr turpinu strādāt, kamēr spēka pietiek un veselība turas.

– Meklējot iespēju ar jums tikties, uzzināju, ka vedat pasažierus no Madonas uz Rīgu un atpakaļ. Šodien arī tikko esat atgriezies no Rīgas.
– Jā, biju Rīgā. Mans darbs šorīt sākās ļoti agri, pulksten 4.15 jau devos ceļā, braucu ekspreša maršrutu. Tāpēc jau tagad, pusdienlaikā, esmu atgriezies Madonā. Ko nozīmē ekspresis? Madonas rajonā tik un tā apstājamies visās pieturās, noteikti paņemam ikvienu cilvēku, kas stāv pieturvietā. Pat ja cilvēks nav paguvis nokļūt pieturā, bet, paceļot roku, aicina mani apstāties, es to izdarīšu. Pasažierus nevar pamest ceļmalās. Tagad gan jābūt piesardzīgākam. Izbraucot no Madonas rajona, pat ekspresis nedrīkst visur apstāties. Konkurence starp pasažieru pārvadātājiem pastāv. Es, piemēram, savā autobusā drīkstu pārvadāt piecdesmit pasažieru, nevienu vairāk. Kājās stāvētāju, kā kādreiz bija, nedrīkst būt.

– Tikko atbraucāt no Rīgas. Vai bija bagāts šis brauciens?
– Protams, mūsu darbu vērtē arī pēc atvestās naudas daudzuma. Uz Madonu šodien atgādāju cilvēku divdesmit. Ir bijušas dienas, kad nopelnu daudz vairāk.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 23.02.2008.

Autors: GUNĀRS ZEMZARS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px