Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Jo aktīvāk strādāsim, jo drošāk būs

Redakcija

Autors • 13.02.2008.

Jo aktīvāk strādāsim, jo drošāk būs
Burtu lielums

Madonas rajona padomē nu jau trīs gadus strādā galvenais speciālists ārkārtējo situāciju, ugunsdrošības un darba aizsardzības jautājumos VITOLDS KRIŠTOPĀNS, kas pirms tam daudzus gadus vadīja Madonas rajona policijas pārvaldes darbu. Tagad savas zināšanas viņš liek lietā, strādājot rajona padomē. Esmu viņu aicinājis uz sarunu.

– Redziet, te ir mans amata apraksts, kur noteikti visi galvenā speciālista ārkārtējo situāciju, ugunsdrošības un darba aizsardzības jautājumos pienākumi. Man jānoskaidro visas zonas, kur iespējamas ārkārtējas situācijas, jāsniedz palīdzība ugunsdrošības un valsts darba aizsardzības jautājumos. Darba apjoms ir pietiekami plašs. Praktiski man jāsadarbojas ar Valsts policiju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Madonas brigādi, Valsts darba inspekciju un citām iestādēm un organizācijām. Nav jau jāgaida, kad radīsies ārkārtas situācija, bet jāmēģina iespējamās nelaimes vietas rūpīgi uzraudzīt. Pagājušajā gadā tika izveidota arī civilās aizsardzības komisija, kuru vada rajona padomes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, es tur esmu sekretāra amatā. Ārkārtējas situācijas gadījumā esmu pakļauts civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētājam, – stāsta Vitolds Krištopāns. – Patlaban izstrādāju civilās aizsardzības pasākumu plānu, kas man jāsagatavo līdz šāgada 1. jūlijam.

– Vai mūsu rajonā jau bijusi ārkārtas situācija? Pagaidām nav dzirdēts.
– Atcerieties, 2006. gadā daudzviet dega meži. Mēs toreiz pieņēmām lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu un pareizi vien darījām. Mežos ieviesām stingru kārtību. Protams, mežu izstrādātājiem radās problēmas, bet mežos nebija lielu ugunsgrēku. Vairāk ārkārtējo situāciju Madonas rajonā nav bijis un ceru, ka tādu nebūs arī turpmāk.
Bet mēs strādājam arī ar citiem jautājumiem. Piemēram, šogad janvārī Ošupes pagastā izcēlās ugunsgrēks Rupsalas pamatskolā. Ugunsdzēsēji, operatīvi rīkojoties, nelaimi ātri likvidēja, tomēr skolai nodarīti zaudējumi vairāk nekā
Ls 1000. Tagad esmu sagatavojis rajona padomes lēmuma projektu par finansiālas palīdzības piešķiršanu no budžetā iedalītajiem līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai skolu varētu saremontēt. Jāpalīdz Ošupes pagasta padomei. Lielāki vai mazāki ugunsgrēki ir bijuši Madonas rajonā ne reizi vien. Kopā ar ugunsdzēsējiem izvērtējam šīs situācijas un, ja nepieciešams, palīdzam cietušajiem.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 14.02.2008.

Autors: GUNĀRS ZEMZARS

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px