Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Iedzīvotāju uzticība ir jāattaisno

Redakcija

Autors • 31.07.2009.

Iedzīvotāju uzticība ir jāattaisno
Burtu lielums

Noslēdzot interviju ciklu ar bijušā Madonas rajona teritorijā izveidoto piecu novadu vadītājiem, „Stars" vēlas piedāvāt sarunu ar Varakļānu novada domes vadītāju Modru Vilkaušu. Viņas līdzšinējais pilnvaru laiks, iespējams, ir bijis viens no sarežģītākajiem visas valsts mērogā, jo nekur citur, lai apstrīdētu jaunievēlētās domes lēmumus, netika rīkota tautas sapulce, kurā izskanēja arī pašai priekšsēdētājai adresēti pārmetumi.

– Kā vērtējat aizvadīto mēnesi? Vai darbs jaunajā amatā iesākās, kā cerēts, vai tomēr iedzīvotāji jums spēja sagādāt „pārsteigumu"?

– Jūlijs, tāpat kā viss pirmais pusgads, man ir bijis ļoti saspringts. Šobrīd atgriezties pagātnē un analizēt notikušo pat īsti nav vēlēšanās. Situācija bija tāda, kāda tā bija, un es to uztveru vien kā kārtējo dzīves skolu, mācību. Būtiskākā atziņa, ko no šiem notikumiem guvu, bija tā, ka dzīvē, neraugoties ne uz ko, ir jāsaglabā vēss prāts un loģiskā domāšana. Ir jāpieņem, kas ar tevi notiek, bez lielas vaimanāšanas un traģēdijas taisīšanas. Ja reiz esi nācis strādāt šajā darbā, tad ir jābūt gatavam sagaidīt jebko. Šie notikumi manī radīja skaidrību, cik daudz es spēju „nest", un izrādās, ka „nest" varu vēl daudz.

Godīgi sakot, 1. jūlijā es netiku īpaši domājusi par, kāda reakcija varētu sekot pēc novada domes pirmās sēdes. Turpinājums man un, pieļauju, arī vairākiem deputātiem bija pārsteigums, taču, raugoties no otras puses, jāatzīst, ka mēs visi vēl mācāmies demokrātiju, mācāmies izteikties un paust savu nostāju tā, lai nevienu neaizvainotu. Es personīgi nekādu aizvainojumu neizjūtu, jo uzskatu, ka šobrīd ir laiks, lai strādātu, nevis nodarbotos ar blakus lietām. Pēdējās nedēļas arī pierāda, ka darbs pamazām ieiet pareizajās sliedēs, jo visi saprot, ka mūs sagaida smags pārbaudījums un grūts darba periods. Šobrīd es arī labāk izprotu, kāpēc Ērgļu un Lubānas novadi izveidojās labu laiku pirms šīm vēlēšanām. Viņi no tā ir daudz ieguvuši.

– Ko līdz šim no visa iecerētā jau ir izdevies paveikt?

– Esmu tikusies ar gandrīz visu iestāžu vadītājiem. Ja Murmastienes pagastu es pazinu ļoti labi, tad Varakļānu pilsētā un pagastā vēl bija daži „baltie plankumi". Iespaids kopumā ir labs. Prieks, ka ar iestāžu vadītājiem izdevās atrast labu kontaktu, guvu arī izpratni par situāciju, kas ir ļoti smaga un būs vēl smagāka. Šobrīd domes izpilddirektors Māris Justs kopā ar grāmatvežiem un iestāžu vadītājiem strādā pie budžeta, lai to pēc iespējas ātrāk varētu apstiprināt. Lēmumi, ko nāksies pieņemt, ne visiem būs patīkami, jo neizbēgami sekos algu samazinājums, kas skars pilnīgi visus.
Patlaban novadā galvenais ir saglabāt visas esošās iestādes. Domāju, ka šo grūto laiku mums izdosies pārdzīvot.

Ja runājam par veicamajiem darbiem, tad vēlos uzsvērt, ka darbs turpināsies pie visiem iesāktajiem projektiem, kuru mūsu novadā ir vairāk nekā 10. Šie, kopā ar jaunās domes struktūras veidošanu, arī ir būtiskākie darbi, ar ko dome šobrīd strādā. Iespējams, iedzīvotāji pašlaik vēl domes darbošanos tik tieši neizjūt, taču jau tuvāko mēnešu laikā mēs varēsim pāriet no kabineta un papīru darbiem pie daudz praktiskākām lietām. Runājot ar kolēģiem no citiem novadiem, kas līdzīgi kā mēs ir izveidojušies tikai ar 1. jūliju, esmu secinājusi, ka šobrīd visur valda nosacīts haoss, jo ir izjaukts pašvaldību ierastais ritms, ir jāveic liels darbs ar papīriem un citas formalitātes. Šobrīd šīs tehniskās lietas ir jāizdara, lai ritms izlīdzinātos.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 01.08.2009.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px