Ar novadnieku, „Latvijas Avīzes" žurnālistu ZIGMUNDU BEKMANI tiekamies Madonas rajona bibliotēkā, kur skatāma viņa fotogrāfiju izstāde „Āfrika no Senegālas līdz Kamerūnai". Vēl priekšā Zigmunda stāstījums sanākušajai auditorijai par piedalīšanos autoekspedīcijā „Āfrikas josta 2007", kas noturēs klausītāju uzmanību vairāku stundu garumā.
Mēs runājam par laika piepildījumu aizvadītajā gadā, un ir skaidrs, ka Zigmunda hobijs – ceļošana – gājis roku rokā ar darbu gan „Latvijas Avīzē", gan tūrisma aģentūrā „Relaks Tūre".
Kā grupu vadītājs Zigmunds apceļojis vairāk nekā 20 valstu: Norvēģiju, Zviedriju, Somiju, Šveici, Austriju, Vāciju, Lihtenšteinu, Luksemburgu, Angliju, Franciju, Ungāriju, Slovākiju, Poliju, Turciju, Maroku u. c. Mīļākā no visām joprojām ir Norvēģija, kas izbraukāta krustu šķērsu.
Neaizmirstami iespaidi palikuši no Niagāras ūdenskrituma; Jeruzalemes un citu Izraēlas svētvietu apmeklējuma; kalnu turiādēm Baikāla krastos un Tjanšana kalnos, kur 1989. gadā pirmoreiz atritināts brīvās Latvijas sarkanbaltsarkanais karogs. Par sasniegumu Zigmunds uzskata uzkāpšanu Elbrusā (5642 m v. j. l.) 1998. gadā un piedalīšanos velomaratonā Madona-Vaije Vācijā (1999. gadā), 14 dienās simboliski nobraucot ap 2000 kilometru pretī 2000. gadam. Viens no lielākajiem izaicinājumiem, protams, bija autoekspedīcija „Āfrikas josta 2007", kurā Zigmunds Bekmanis piedalījās posmā no Senegālas līdz Kamerūnai.
– Ja skatos laikam, pasaulei un notikumiem acīs, ir tā, ka dzīves temps man kļuvis ļoti straujš, – neslēpj novadnieks. – Par iepriekšējo gadu jāsaka, ka notikumu ziņā ir izjūta – pagājuši vairāki gadi. Arī Madonā temps nebija lēnais, kaut vai atceroties braucienu ar velosipēdiem uz Vaiji. Starp citu, tieši šis velobrauciens palīdzēja veidot sadarbību ar „Latvijas Avīzi".
– Daudz laika pavadīts ārpus rajona un Latvijas, bet kāda tomēr ir piederība Madonas pusei?
– Skaitās, ka dzīvoju Ogrē, bet deklarējies joprojām esmu savā pagastā, nodokļus maksāju Dzelzavas pašvaldībai, tā ka esmu šīs puses patriots. Regulāri – reizi divās nedēļās – atbraucu arī pie mammas. Viņai februārī būs 75 gadu jubileja.
Uzskatu, ka izbraukāt un izdarīt var fantastiski daudz, ja pareizi sevi noskaņo, ja rūpējies par fizisko un garīgo veselību. Man izstrādājies noteikts moto: steidzies lēnām! Tas nozīmē, ka iekšēji dzīvoju ļoti piesātināti un intensīvi, bet tas ne vienmēr izpaužas ārēji. Rīcībā esmu mierīgs un līdzsvarots, bez lieka stresa un steigas.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 02.02.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto