Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Dzīve ir kā loterija

Redakcija

Autors • 11.10.2008.

Dzīve ir kā loterija
Burtu lielums

Vai var vilkt kādas paralēles laimestam loterijā ar dzīves laimestu? ARNIS AUZIŅŠ, kas strādā par valsts akciju sabiedrības "Latvijas Loto" Madonas nodaļas tirdzniecības menedžeri, teic, ka nepieder pie tiem veiksminiekiem, kam bieži iznācis loterijās laimēt naudu vai balvas, taču, ja pareizu izvēli uzskata par laimestu, viņš ir laimīgs cilvēks.

Vienmēr dzīve ir piespēlējusi kādu iespēju, un, ja to neatraida, tad veiksme ir sabiedrotā. To, kādas prasmes un intereses dzīvē būs noderīgas, nekad nevar zināt, tāpēc labi, ja cilvēks ir iespējami vispusīgs.

– Vai Madona ir jūsu dzimtā puse?
– Esmu dzimis 1961. gada 10. martā Jēkabpilī. Tēvs savulaik bija lidotājs, bet, kad mediķu komisijas lēmums viņam neļāva turpināt lidojumus, pārcēlāmies uz dzīvi Praulienas pagastā. Kopš 1968. gada esam praulēnieši. Dzīvojot Praulienā, tēvs strādāja galdniecībā. Tas ietekmēja manu profesijas izvēli. Viņš vairākkārt atgādināja, ka vajag kārtīgu amatu un galdnieks ir viens no dzīvē noderīgiem amatiem. Cēsu profesionālajā vidusskolā izmācījos par mēbeļu galdnieku, bet savā profesijā tik vien nostrādāju kā praksi. Aizgāju armijā, atgriezies mājās, ļāvos citām interesēm.

– Pastāstiet tuvāk, kādas intereses likās aizraujošākas?
– Jaunībā var pagūt apvienot vairākas intereses. Strādāju Madonas glābšanas stacijā, biju ūdenslīdējs, varu palepoties ar 1. klases ūdenslīdēja apliecību. Aizrāvos arī ar muzicēšanu, biju kāzu muzikants, un sestdienās, svētdienās spēlējām ballēs. Kad likvidēja glābšanas dienestu, paliku bez darba. Izmantoju iespēju un 1992. gadā devos pastrādāt lauksaimniecībā uz Zviedriju, kur biju pusotru gadu. Pēc atgriešanās strādāju viesu mājā "Smeceres krogs" par menedžeri. Praulienā kādu laiku man bija arī sava zāģētava, pat nodibināju savu uzņēmējsabiedrību – SIA "Medens". Vēlāk tiku uzaicināts darbā uz SIA "Damaksnis" par zāģētavas vadītāju, kur nostrādāju piecus gadus. Tomēr šis darbs nedeva vajadzīgo gandarījumu dvēselei. Aizgāju no zāģētavas, un dzīve piespēlēja darbu "Latvijas Loto".

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 11.10.2008.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

IMANTA PULKSTEŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px