Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Atgriežoties arhitektūrā

Redakcija

Autors • 17.01.2009.

Atgriežoties arhitektūrā
Burtu lielums

Nu jau būs pagājuši divi mēneši, kopš Madonas pilsētas domē pilsētas arhitekta pienākumus veic AUGUSTS APINIS. Aicinājām viņu dalīties pārdomās par pirmo mēnesi jaunajā amatā, kā arī par iesākto darbu turpināšanu Madonas rajona padomē.

– Kā nokļuvāt jaunajā amatā?
– Madonas pilsētas domei pēc tam, kad arhitekts Jānis Liepiņš pagājušā gada augusta beigās pārtrauca darba attiecības ar Madonas pilsētas domi, radās nepieciešamība iecelt jaunu darbinieku, kas varētu pildīt pilsētas arhitekta pienākumus. Tā kā es pēc specialitātes esmu diplomēts arhitekts, pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters nolēma vērsties pie manis ar priekšlikumu, lai uzņemos pildīt pilsētas arhitekta pienākumus. Es viņam uzreiz atbildi nedevu, jo mani saistīja darba attiecības ar Madonas rajona padomi, kur ieņēmu divus amatus. Strādāju par attīstības nodaļas galveno speciālistu teritoriālplānotāju un veicu arī rajona pašvaldību autoceļu (ielu) fonda administratora pienākumus. Taču, apzinoties to, ka ar rajona teritorijas plānošanu saistītie uzdevumi mūsu rajonā ir tikpat kā beigušies un autoceļu (ielu) fonda administrēšana, ko veicu jau kopš 1994. gada, lielas problēmas nesagādā, nolēmu priekšlikumam piekrist. Šobrīd pilsētas arhitekta pienākumus veicu uz pusslodzi un uz pusslodzi strādāju arī Madonas rajona padomē.

– Kādi ir jūsu kā pilsētas arhitekta darba uzdevumi?
– Pilsētas arhitektam darba netrūkst. Pašlaik gan tas galvenokārt saistīts ar būvniecības un citu ar to saistītu darbību likumības nodrošināšanu, mazāk – ar radošām iecerēm un nākotnes vīzijām. Uzņēmēji veic saimniecisko darbību, domā par attīstību, pasūta būvprojektus. Pilsētas pašvaldībai ir ieceres pilsētas izaugsmes jomā. Arī to realizēšanai nepieciešami būvprojekti. Sakarā ar pilsētas ūdenssaimniecības attīstības projekta realizāciju daudzi privātmāju īpašnieki vēlas pieslēgties centralizētajai pilsētas ūdensapgādei. Uzņēmēji vēlas savus pakalpojumus reklamēt. Pilsētas iedzīvotāji grib būvēt privātmājas.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 17.01.2009.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px