Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Ar lielu atbildību un zināšanām

Redakcija

Autors • 03.11.2007.

Ar lielu atbildību un zināšanām
Burtu lielums

Kādreiz Madonas rajona tiesas priekšsēdētājs Aldis Stienis apgalvoja, ka Madonas rajona tiesā izauguši daudzi nākamie tiesneši. Vidzemes apgabaltiesas tiesnese DZINTRA APINE ir viena no viņiem.

Cilvēku dzīvē ir datumi, kurus viņi nekad neaizmirst. Dzintrai Apinei tāds ir 1990. gada 6. septembris, kad viņas dzīvē notika lielas pārmaiņas. Tieši šajā dienā viņa sāka strādāt par tulku Madonas rajona tiesā. Pirms tam Dzintra bija beigusi Vecbebru lauksaimniecības tehnikumu, ieguvusi pavāres specialitāti, pēc tam sešus gadus strādājusi pirmsskolas izglītības iestādē „Saulīte", vēl divus – Madonas konditorejas cehā par mantzini.

Madonas rajona tiesā Dzintra Apine strādājusi gan par tiesas sekretāri, kancelejas vadītāju, gan par tiesas priekšsēdētāja palīgu, līdz beidzot kļuvusi par administratīvo tiesnesi. Strādājot Madonas rajona tiesā, neklātienē ieguvusi augstāko izglītību Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Valsts prezidenta pilī tiesneša zvērestu viņa deva 1996. gada 18. oktobrī.

– Kā jūsu dzīvē varēja notikt tādas pārmaiņas?
– Man jau agrāk bija vēlēšanās darboties tiesā. Pārmaiņām bija jānotiek. Būtībā es divus gadus gaidīju, kamēr Madonas rajona tiesā atbrīvojas tulka vieta. Tiesā esmu strādājusi dažādos amatos, tā bija laba skola. Ir bijusi iespēja, pildot tiesas sekretāres pienākumus, vērot pieredzējušu tiesnešu darbu. Man nācies dzirdēt ļaužu runas – kā tā var būt, ka putras vārītāja kļūst par tiesnesi. Es tad atbildēju tā: ar mīlestību jāvāra putra un ar mīlestību jātiesā.
Liela nozīme šajās pārmaiņās bija manai māsai Imantai Loginai, kas toreiz jau strādāja par Madonas prokuratūras izmeklētāju. Protams, mēs tikāmies, runājām arī par viņas darbu. Reiz māsa secināja, ka man gan vajadzētu kļūt par juristi. Viņas teiktais piepildījās, bet ceļš uz to bija pietiekami ilgs un grūts.
Daudzus gadus bija nopietni jāstrādā. Tiesā man bija jāiepazīstas ar daudz ko jaunu, vēl nezināmu. Apvienot darbu ar studijām Latvijas universitātes Juridiskajā fakultātē arī nebija viegli. Ne brīdi neesmu nožēlojusi, ka kļuvu par tiesnesi.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.11.2007.

Autors: GUNĀRS ZEMZARS

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px