26. aprīļa pēcpusdienā Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori konstatēja, ka Teiču dabas rezervāta teritorijā, autoceļa Rīga-Rēzekne malā, ceļa posmā Stirniene-Krustakrogs, ir izcēlies ugunsgrēks.
Uguns liesmas plosīja rezervāta meža daļu, kas atradās starp dzelzceļa līniju un autoceļu. Operatīvi uz notikušo reaģēja un aktīvi ugunsgrēka dzēšanā iesaistījās vairāku dienestu pārstāvji.
Pēc vairākām stundām, kas pavadītas, dzēšot uguni Teiču dabas rezervāta teritorijā, darbi tika turpināti arī meža platībās, kas atradās aiz dzelzceļa sliedēm dabas lieguma „Lielais Pelečāres purvs" teritorijā. Šajā daļā dzēšanas darbi bija sarežģīti, jo uguns liesmas atsevišķās vietās plosījās priežu galotnēs un ugunsdzēsēju transporta piekļuve bija ļoti apgrūtināta. Dzēšanas darbi beidzās tās pašas dienas vakarā ap pulksten 11, kad tika nodzēsta pēdējā atklātā liesma. Pēc provizoriskiem aprēķiniem, meža ugunsgrēks Teiču dabas rezervāta teritorijā skāris ap 20 ha lielu platību.
Dabas aizsardzības pārvalde izsaka lielu pateicību Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem, Valsts meža dienestam un VAS „Latvijas dzelzceļš" par operatīvo darbu. Paldies arī cilvēkiem, kuri nepalika vienaldzīgi un aktīvi ziņoja par notiekošo!
Vienlaicīgi ceram uz sabiedrības atsaucību arī turpmāk un aicinām par līdzīgiem negadījumiem laicīgi informēt atbildīgos dienestus. Der atcerēties, ka šobrīd ir augsts ugunsbīstamības periods un ir jābūt ārkārtīgi uzmanīgiem ar uguni. Nebūsim vienaldzīgi, rīkosimies apdomīgi un sargāsim mūsu dabas bagātības!
Autores: DACE VIKŠERE,
REGĪNA INDRIĶE,
Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāves
DACES VIKŠERES foto