Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Šogad bijis mazāk kūlas ugunsgrēku

Redakcija

Autors • 06.06.2012.

Burtu lielums

Pārstaigājot kartinga trases pļavas, nu jau zāle dažās vietās izaugusi līdz celim un pat pāri, tā ka nekas vairs neliecina, ka agrā pavasarī te plosījies viens no šā gada lielākajiem (teritorijas platības ziņā) kūlas ugunsgrēkiem Madonas reģionā. Kūlas sezona jau kādu laiciņu ir oficiāli noslēgusies, un — par laimi — jāsecina, ka kūlas ugunsgrēku skaits salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ir mazinājies.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Madonas daļas vecākais inspektors Māris Bulders secināja, ka daudz devusi sabiedrības informēšana gan valstiskā līmenī, gan vietējos plašsaziņas līdzekļos. Triju gadu laikā reģistrēto kūlas ugunsgrēku skaits samazinājies teju vai trīs reizes.

— 2009. gadā bija reģistrēti 59 kūlas ugunsgrēki, pagājušajā gadā to skaits samazinājās jau līdz 28, bet šogad — 22. Tātad tendence šim skaitam samazināties ir, turklāt ne tikai Madonas apkaimē, bet visā Vidzemes reģionā. Acīmredzot, cilvēkiem tomēr radusies neliela bijība pret iespaidīgajiem sodiem — 200—500 latu ir liela summa, arī administratīvais arests līdz 15 dienām nav nekas patīkams. Esam arī strādājuši preventīvi, lai kūlas ugunsgrēku skaits mazinātos. Likām informāciju, braucām reidos, stāstījām cilvēkiem, ka tas ir nepareizi. Lai gan tendence ir optimistiska, nedomāju, ka kūlas dedzināšana kādreiz pilnībā izzudīs. Tā tomēr ir stipri iesakņojusies „tradīcija”, — komentēja Māris Bulders. Pirmais kūlas ugunsgrēks izcēlies jau 24. martā, bet sezona noslēgusies 4. maijā.

Jautāts, vai šogad sastādīti arī administratīvā pārkāpuma protokoli, vecākais inspektors atklāja, ka ik reizi VUGD darbiniekiem līdzi devusies arī policijas ekipāža, kas, izvērtējot apstākļus, sastādījusi divus protokolus.

Šajā sezonā bijuši divi lieli kūlas ugunsgrēki — 3 hektāru platībā degusi teritorija pie kartinga trases un Mētrienas pagasta „Opsos”, kur dedzis arī pamests šķūnis. Taču kopumā dzīvojamās mājas vai palīgēkas kūlas ugunsgrēki šogad „saudzējuši”. 

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px