Kalsnavas arborētumā, kur pagājušajā piektdienā pulcējās Madonas novada tūrisma uzņēmumu pārstāvji, lai atklātu vasaras tūrisma sezonu, sagaidīja divi jauni atklājumi – skatu tornis un tūju labirints.
Uzkāpjot jaunuzceltajā skatu tornī un raugoties uz Kalsnavas arborētumu no 25 m augstuma, var pārredzēt plašu apvārsni. Skaisti izskatās egļu, tūju stādījumi, var papriecāties par mežiem, aplūkot no augšas peoniju, ceriņu dārzu, kā arī arborētuma informācijas centru, var paraudzīties uz dīķiem, celiņiem, ar skatienu pakavēties tālēs, meklējot, vai neieraudzīs arī Gaiziņa torni.
Acu priekšā – gandrīz visi Kalsnavas arborētuma 140 hektāri, kas pavasarī ir skatāmi dažādu toņu zaļajā krāsā.
Kalsnavas arborētumā tornis uzcelts pēc AS "Latvijas valsts meži" struktūrvienības "Sēklas un stādi" pasūtījuma. Tā projekta autors ir SIA "Belss", bet būvētājs – SIA "Jaunmāja".
– Katrā gadalaikā esat mīļi gaidīti arborētumā, jo te vienmēr kaut kas plaukst un uzzied. Vēl dažas dienas, un saplauks visi krāšņie ziedi, bet pagaidām priecājamies par dažām uzziedējušajām magnolijām, par eglēm dažādos krāsu toņos, lepojamies ar Sniegpārsliņu koku, top arī jaunās kolekcijas stādījums, – arborētuma skatu torni atklāja un labu tūrisma sezonu novēlēja AS "Latvijas valsts meži" struktūrvienības "Sēklas un stādi" direktora vietniece ražošanas jautājumos Laima Zvejniece. Latvijā struktūrvienībai "Sēklas un stādi" ir deviņas kokaudzētavas, sēklu plantācijas un Kalsnavas arborētums.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 16.05.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto