Sniegs pie mums, Madonā, uzkrita jau naktī uz pirmdienu. Sinoptiķi to bija paredzējuši, tāpat kā stipru vēju un sniegputeni vakar.
Pie visa vainīgs ciklons, kas sagādājis oktobrī negaidītus "pārsteigumus" – sniegu zaļā zālē un dzeltenīgās lapās. Spēcīgās vēja brāzmas un smagais slapjais sniegs daudzviet lauza zarus un kokus, postīja elektrolīnijas, pusdienlaikā riņķoja īsts putenis.
Toties pīles Madonā izliekas to nemanām. Tās joprojām redz pulcējamies dīķmalā pie strūklakas, kā arī citviet. Pieradinātas tās gatavojas šeit pārlaist ziemu. Vēl gan ir rudens, un ļaudis paredz, ka pēc aukstuma un sniega mēs vēl sagaidīsim arī siltākas dienas. Ziema vēl nesāksies.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto