Novembrī vairākās Latvijas vietās notiek jaundibinātās muzikālās apvienības „Pulsar" pirmās programmas „Koku dzīve" koncerti.
Viens no tiem 30. novembrī īstenosies Cēsīs, Villa Santa „Tilta mājā". Muzikālajā apvienībā apvienojušies Latvijā pazīstami kamermūziķi – Valsts kamerorķestra „Sinfonietta Rīga" koncertmeistare Marta Spārniņa, flautu grupas koncertmeistare Ilona Meija, Minhenes Mūzikas un teātra augstskolas maģistrants, altists Dāvis Sliecāns un Briseles filharmoniskā orķestra pirmais čells Kristaps Bergs.
Mūsu novadniece Marta Spārniņa, aicināta pastāstīt par programmas ideju, aizdomājas: – Nav noslēpums, ka koku tēma šobrīd ir īpaši aktuāla Latvijas galvaspilsētas Rīgas kontekstā, kur masveidā tiek izcirsti koki, tā pilsētu padarot dzīvošanai arvien nelabvēlīgāku. Tā ir mūsu vide, kurā dzīvojam šodien un tagad. Mūziķi un mākslinieki visos laikos īpaši jūtīgi uztvēruši pasaulē notiekošos procesus. Mūsu apvienības uzmanības centrā ir daba, tās aizsardzība un planētas ekoloģiskās izmaiņas. Tādēļ arī pirmās koncertprogrammas tēma ir „Koku dzīve".
Kā teicis autors Pēteris Vollēbens: „Koki savstarpēji sazinās, draudzējas, rūpējas par atvasēm un terorizē konkurējošās sugas kaimiņus." Šie vārdi kalpo kā idejiskais pamats apvienības „Pulsar" programmai – koki kā dzīvības uzturētāji, kā neredzams un neaizstājams tīklojums.
Multimediālais koncertstāsts būs kontrastiem bagāts – no Mocarta flautas kvarteta un Persela fantāzijai stīgām līdz programmas centrālajam jaundarbam – Aigara Raumaņa „Destroy me" flautai, vijolei, altam un čellam ar elektroniku.
Kāda ir komponista Aigara Raumaņa jaundarba ideja? – Ir viegli iznīcināt. Sagraut, izpostīt, pievilt, sadedzināt, nocirst, nogalināt – šīs darbības kļuvušas par ikdienas neatņemamu sastāvdaļu, – uzsver skaņradis. – Cilvēki nav gatavi kaut ko mainīt savos paradumos, jo ir ļoti ērti dzīvot šādi, bet ir ļoti grūti izkāpt no savas komforta zonas.
Koncertstāstā iekļauti vēl arī Līgas Celmas-Kursietes jaundarbi, hrestomātiskais Kloda Debisī skaņdarbs „Syrinx", Džona Tavenera darbs „Out of the Night", kā arī Hildegardas von Bingenas skaņdarbs „O Ignee Spiritus".
Ir vērts iepazīties ar jauno profesionāļu apvienību un nesen izveidoto brīnišķīgo vietu Cēsīs, kur programma izskanēs!
22.11.2019.