Atzīmējot Meža dienas, mēs – Meža konsultāciju pakalpojumu centra Madonas nodaļas darbinieki – sadarbībā ar pilsētu un Valsts meža dienesta darbiniekiem maija sākumā aicinājām Madonas pilsētas 1. vidusskolas 1.b un 4.c klases skolēnus ar vecākiem vienoties devīzē „Kopā nākotnes mežam!", piedaloties meža stādīšanā Smeceres silā.
Atsaucība bija ļoti liela, un līdz ar to šopavasar skolēni var lepoties, ka kopā iestādīts hektārs jauna meža. Šogad jau pati Meža dienu devīze mudina rosīties kopā, un kas gan var būt labāk, ja arī mēs vēja nopostīto mežaudžu vietā varam pielikt savu roku un kopīgiem spēkiem gribam un spējam iestādīt jaunu mežu savai pilsētai.
Abu informatīvi praktisko nodarbību dalībnieki sākumā noklausījās Madonas novada mežkopja Viļņa Zosāra stāstījumu par meža atjaunošanu – koku stādiem, stādīšanai piemērotiem darbarīkiem, stādīšanas veidiem, arī par stādu cenām. Pēc izzinošā teorētiskā stāstījuma visi, sadalījušies pa pāriem, ar lielu atbildības izjūtu sāka meža stādīšanu – sagatavotā augsnē stādot eglītes un bērzus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.05.2013.
MKPC Madonas nodaļas
vārdā – Reiņa Mārtiņa mamma MAIRITA BONDARE
un Ances tētis ALVIS GREIDIŅŠ