Tagad, kad vairākas dienas lijis lietus, atviegloti ir arī Valsts meža dienesta darbinieki, kas pirms tam piedalījās meža ugunsgrēka dzēšanā.
Pavisam nesen laukos un arī mežā bija sauss, pat ļoti sauss, lai katra ogotāja neuzmanīga rīcība, nometot cigareti, kas vēl gruzd, vai sērkociņu izsauktu degšanu un radītu lielas problēmas. Pagaidām tās ir tikai versijas, kāpēc Līgo vakarā izcēlās nesenais ugunsgrēks Kalsnavas pagasta Jāņukalnā uz Vietalvas pusi, kur 5. kvartālā dega mežs. Kādi gan vairs Jāņi, ja jādzēš ugunsgrēks.
Dzēšanas darbos piedalījās Valsts Meža dienesta Madonas mežniecības Madonas nodaļas vecākais mežzinis Aldis Bondars, kas atsauca atmiņā cīņu ar uguni: – Dzēst meža ugunsgrēkus ir mūsu darba pienākums. Sāka degt ap pulksten 16, mēs dzēsām kopā ar mežzini Sarmi Balodi, Kalsnavas MPV darbiniekiem Jāni Putnu, Aivaru Glovecki, darbus vadīja Centrālvidzemes virsmežniecības meža ugunsdzēsības stacijas vadītājs Pēteris Šņepsts. Dzēsām līdz 23 vakarā, jo pa perimetru jau uguns izplatība bija ierobežota. Platība – 1,43 ha meža, ko izdevās nodzēst. Otrajā dienā pamainījās komanda, palīgos nāca Vilnis Trops un Māris Macijevskis, atsākām darbu jau no rīta, līdz pulksten 16 bija uguns nodzēsta. Uguns, kad tā aiziet zemsedzē, ir viltīga, jo to neredz. Brīnums, kā vēl pēc tam, kad dienu nogruzdēja, uguns negāja uz priekšu. Bijām modri, vieta vēl pēc tam tika vairākas reizes apsekota.
Uz vaicājumu par to, kādi resursi tika izmantoti, Aldis Bondars paskaidroja: – Mūsu pašu "Hilux" un divas "Unimog" automašīnas. Pirmajā dienā talkā atbrauca arī Cēsu kolēģi, lai noturētu perimetru, ierobežotu uguns izplatību, otrajā –
atbrauca Kalsnavas MPS ar savu tehniku. Paldies Dievam, ka ūdens nebija tālu jāmeklē – ūdenskrātuve atradās tikai kāda kilometra attālumā. Trešajā dienā pārbaudījām, vai uguns patiešām ir lokalizēta.
10.07.2019.