Ozols, kurš izaudzēts AS „Latvijas valsts meži" Kalsnavas kokaudzētavā, 2007. gadā iesējot zīles, kas ievāktas no Kalsnavas arborētumā augoša ozola, 17. decembrī tiks iestādīts Vācijā. Par to informē Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Kalniņa. Ozols tiks iestādīts tieši mēnesi pirms izstādes „Zaļā nedēļa 2015" – 17. decembrī – Vācijā izstāžu kompleksa Messe Berlin teritorijā.
Šobrīd ozola garums ir 2,15 m. Lai ozols izaugtu liels un varens, tam līdzi tiks dota Latvijas zeme, kas dos spēku iesakņoties Vācijā. Šis ozols, kas nācis no Latvijas, atgādinās par mūsu tautas sīkstumu, stiprumu, neatlaidību un darba tikumu. Ozols kā simbols tiks attēlots Latvijas stendā izstādes laikā. – Latvijā audzētā ozola stādīšana Berlīnē paredzēta, lai iemūžinātu Latvijas kā partnervalsts līdzdalību starptautiskajā lauksaimniecības, pārtikas un dārzkopības izstādē „Zaļā nedēļa" 2015. gadā, tādējādi simbolizējot ciešās Latvijas un Vācijas attiecības. Ozolu no Latvijas stādīs Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Vācijā Elita Kuzma, Zemkopības ministrijas nozares padomnieks Briselē Aivars Lapiņš un nodibinājuma „Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai" valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš, – ziņo Viktorija Kalniņa.
„Stars" jau rakstīja, ka šajā izstādē 2015. gadā no 16. līdz 25. janvārim piedalīsies arī mūsu ražotāji – AS „Lazdonas piensaimnieks", AS „Cesvaines piens" un ZS „Jāņkalni" no Vestienas pagasta.