Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Ziedojumi Bobrinecas pašvaldībai nogādāti

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 19.10.2023.

Ziedojumi Bobrinecas pašvaldībai nogādāti
Burtu lielums

Jau 604 dienas Ukrainā turpinās karš, jau 604 dienas Ukrainā līst brīvības cīnītāju un civiliedzīvotāju asinis, jau 604 dienas ukraiņi varonīgi cīnās par savu un arī mūsu brīvību.

Jau no pirmajām agresorvalsts Krievijas uzsāktajām kara dienām visa demokrātiskā pasaule ir nostājusies Ukrainas pusē, sniedzot iespējami plašu atbalstu. Arī Madonas novada pašvaldība un tās iedzīvotāji aktīvi ir iesaistījušies šajā procesā. Turklāt jūnijā Madonas novada dome noslēdza sadarbības līgumu ar Bobrinecas pašvaldību Ukrainā. Savukārt atsaucoties Bobrinecas pašvaldības aicinājumam sniegt palīdzību tās iedzīvotājiem un Ukrainas bruņotajiem spēkiem, Madonas novada pašvaldība septembrī un oktobra sākumā sadarbībā ar Latvijas Sarkanā krusta Madonas komiteju rīkoja ziedojumu vākšanas akciju.
Trešdien, 18. oktobra rīta agrumā, uz Ukrainu devās Madonas novada palīdzības konvojs Ukrainai Gunta Ķevera – Madonas pilsētas pārvaldnieka, novada pašvaldības pilnvarotās personas – vadībā, lai ziedojumu akcijā savāktās un iegādātās lietas nodotu Bobrinecas pašvaldības vadībai un bruņoto spēku pārstāvjiem.
– Uz Ukrainu dosimies piecu cilvēku sastāvā – es, autobusa vadītājs Armands Sniedze, uzņēmējs Andris Dombrovskis, Madonas novada domes deputāts Aivis Masaļskis un pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Egils Kazakevičs. Akcijā tika saziedots pietiekami daudz – 1400 eiro, gultas veļa, siltā veļa, vasks sveču gatavošanai un citas lietas, kas Bobrinecas iedzīvotājiem būs īpaši noderīgi rudens un ziemas mēnešos. Par saziedotajiem 1400 eiro tika iegādāti trīs strāvas ģeneratori, kurus varēs iedarbināt, pagriežot atslēgu, lai tos bez problēmām varētu izmantot skolās, bērnudārzos, kur tas ir ļoti aktuāli. Ukrainā tiks nogādāts arī pašvaldības dāvinājums – 45 vietīgais pasažieru autobuss, vieglā apvidus automašīna ar kravas kasti, tāpat uzņēmēju Andra Dombrovska un Māra Štromberga sarūpētā apvidus automašīna. Palīdzības sūtījumā ir arī Valmieras novada iedzīvotāju ar Ukrainas mazo pilsētu asociācijas palīdzību saziedotās mantas, – pirms došanās ceļā laikrakstam pastāstīja delegācijas vadītājs Guntis Ķeveris.
Viņš atzīmēja, ka uzņēmēju dāvātā apvidus automašīna, iespējams, tiks izmantota Pretgaisa vienību, kas pārtver dronus, vajadzībām, bet pašvaldības apvidus automašīna ar kravas kasti – kājnieku bataljonam, un šos ziedojumus pārņems armijas pārstāvji. Savukārt autobuss tiks nodots Bobrinecas pašvaldībai skolēnu un bērnu pārvadāšanai.
– Līdz pašai Bobrinecai nebrauksim, ziedojumus nodosim Ukrainas teritorijā, pārbraucot robežu. Lai atgrieztos mājās, robežu šķērsosim kājām, kur mūs ar autobusu sagaidīs Aivis Masaļskis. Turp un atpakaļ mums jānobrauc apmēram 2100 kilometru, un ceļš uz vienu pusi ilgst 12-16 stundas,- atklāja Guntis Ķeveris.
– Pēc Bobrinecas pašvaldības vadītāja Leonīda Kravčenko lūguma, ar kuru iepazināmies Bobrinecas pašvaldības pārstāvju vizītē Madonā, kopā ar uzņēmumu "Baltic Block" esmu sarūpējis termoveļu karavīriem, kā arī kopā ar uzņēmēju Māri Štrombergu nolēmām dāvināt apvidus auto armijas vajadzībām, – atzīmēja SIA "Baltic Block" un SIA "RDN" komercdirektors, Madonas novada deputāts Andris Dombrovskis, piebilstot, ka uzņēmums Ukrainai ziedojot katru mēnesi kopš kara sākuma.
Vakar laikraksts saņēma ziņu no Madonas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālista Egila Kazakeviča, ka sūtījums tika nodots ceturtdienas naktī ap pulksten vieniem Ravas-Ruskas robežšķēršošanas punktā, apmēram 1000 km attālumā no Madonas. Dāvinājumu pieņēmis Bobrinecas mērs Leonīds Kravčenko, bet nodošanas aktu no mūsu puses parakstījis Guntis Ķeveris. Bobrinecas pašvaldības vadītājs Leonīds Kravčenko pateicās par atbalstu Madonas novada pašvaldībai, iedzīvotājiem, kā arī Valmieras novada iedzīvotājiem.
Pateicību iedzīvotājiem, visiem, kas atsaucās, nepalika vienaldzīgi un iesaistījās ziedojumu vākšanas akcijā madoniešiem un valmieriešiem tikšanās laikā Madonas kultūras namā 17. oktobrī izteica Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora.
Katrs ziedojums ir solis tuvāk Ukrainas uzvarai cīņā ar agresoru!

20.10.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px