Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Viens, divi, trīs… Eglīte mirdz!

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 11.12.2023.

Viens, divi, trīs… Eglīte mirdz!
Burtu lielums

Aizvadītajā sestdienā Madona rībēja no bērnu čalām un smiekliem. Diena bija dažādiem notikumiem piepildīta, bet vakarā pilsētas un novada iedzīvotāji satikās kinoteātra “Vidzeme” pagalmā uz svētku gaidīšanas kulmināciju — egles iedegšanu.

Vairākus gadu desmitus tradicionāli egle tika iedegta Saieta laukumā un priecēja pilsētas iedzīvotājus un viesus līdz pat Jaunajam gadam, tagad tā savu mūžu ir nodzīvojusi. Šogad svētku rotā tika tērpta egle pie kinoteātra. Nebaidoties no sala, ļaudis bija gan atnākuši, gan atbraukuši no tuvākām un tālākām vietām, lai kuplinātu gaismas radīšanas mirkli.
Lācēns Brīnumiņš un stirnēns Bembijs sanākušos priecēja ar dziesmām un dejām, ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem tika uzdoti dažādi uzdevumi. Tika meklēts Ziemassvētku zaglis Grinčs, caur dejas soļiem velts sniegavīrs, atgādināta nozīmīga drošības sastāvdaļa – luksofors un tā krāsu nozīme. Aktīvā līdzdarbošanās ļāva sasildīties, bet kopā būšana un darīšana piepildīja sirdis ar prieku un siltām izjūtām. Līdzi dziedāšana, gaviles, smiekli un sajūsmas saucieni vēl vairāk ļāva noticēt brīnumiem šajā svētku laikā.
Kupls jo kupls pulks bērnu, mammu, tētu, opīšu, omīšu un citu svētku dalībnieku un interesentu priecīgi sagaidīja brīdi, kad krāsās iemirdzējās lielā Ziemassvētku egle. Lācēns Brīnumiņš un stirnēns Bembijs kopā ar pilsētas "rūķi" aicināja visus, visus kopā izrunāt buramvārdus – Lai Madonas eglīte skaisti mirdz, ikkatram no mums ir jāatver sirds! Brīnums patiesi notika, Ziemassvētku prieks koši iemirdzējās ne tikai eglē, bet acis un sirds piepildījās ar daudziem maziem brīnumiem. Eglīte patiesi šogad ir skaista, to atzina gan lācēns un stirnēns, gan pasākuma apmeklētāji un pilsētas pārvaldnieks.
– Visiem kopā mums šajā vakarā izdevās iedegt egli, un klāt ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Lai sagaidītu Ziemassvētkus, zem eglītes jānovieto arī vēstulīte Ziemassvētku vecītim. Vai bērni to ir izdarījuši? Un vecāki? Tad, kad tas ir izdarīts, mēs gaidām Ziemassvētkus. Visiem novēlu – lai visiem izdodas, lai visiem piepildās tas, kas rakstīts vēstulē vecītim, lai visiem ir priecīgi svētki! – vēlēja Guntis Ķeveris, Madonas pilsētas pārvaldnieks, savukārt lācēns un stirnēns piebiedrojās: – Lai daudz mīlestības! Dodiet to citiem un tad saņemsiet to arī atpakaļ! Noticiet sev, savām spējām! Lai piepildās daudz sapnīšu!
Sanākušie no sirds priecājās par kopā būšanu, par jauko pasākumu, par lācēnu Brīnumiņu un stirnēnu Bembiju.
Skaistais pilsētas noformējums, sniega sega visapkārt tā vien rada izjūtu, ka svētki jau tūliņ būs klāt. Pēc pasākuma, lai gan nosaluši, sanākušie mājās devās priecīgā noskaņā, saglabājot jaukas atmiņas. Tie, kuriem bija pacietība gaidīt, nofotografējās pie krāšņās egles ar lācēnu un stirniņu.


12.12.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px