Madonas novada dome ārkārtas sēdē aizvadītā gada 18. decembrī izskatīja jautājumu par papildu naudas līdzekļu piešķiršanu Ļaudonas pagasta pārvaldei.
2018. gada 30. augustā pieņemtajā Madonas novada domes lēmumā „Par grāmatvedības izmaksu samazināšanu" ir noteikts ar 2019. gada 1. janvāri Madonas novada pašvaldībā centralizēt algu aprēķināšanu. Lai finanšu nodaļa veiktu algu aprēķinu, ir jābūt vienotai pieejai visā novada teritorijā. Pašreiz Ļaudonas pagasta pārvalde ir vienīgā struktūrvienība novadā, kura darba algu no pašvaldības budžeta par tekošo mēnesi izmaksā nākamajā mēnesī.
Pārņemot no Ļaudonas pagasta pārvaldes algu aprēķināšanu, nevar būt tāda situācija, ka tā vēl 2019. gadā izmaksātu darba algu un EDS iesniegtu pārskatus, līdz ar to Ļaudonas pagasta pārvaldei darbiniekiem darba alga par decembra mēnesi ir jāizmaksā decembrī un jāiesniedz EDS pārskati. Šī mērķa izpildei ir nepieciešami papildu naudas līdzekļi no novada pašvaldības budžeta.
Dome nolēma piešķirt Ļaudonas pagasta pārvaldei 45 367 eiro darba algu izmaksai un likumdošanā noteikto nodokļu no darba algām pārskaitīšanai.
09.01.2019.