Lai gan visos Madonas novada vēlēšanu iecirkņos vēlēšanu naktī tika piedzīvotas tehniskas problēmas ar biļetenu skenēšanas sistēmu, iecirkņu darbinieki situācijai pielāgojās un darbu paveica ar augstu atbildības sajūtu. Vairāki iecirkņi pārgāja uz manuālu balsu skaitīšanu, apzinoties, cik laikietilpīgs būs šis process, tomēr līdz rītam rezultāti tika apkopoti. Komisiju darbinieki uzteikti par profesionalitāti un spēju operatīvi risināt situācijas.
Madonas novada pašvaldības vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Evita Zāle informē: – Mazākie vēlēšanu iecirkņi, kas jau bija paspējuši noskenēt un apstrādāt pilnībā visus biļetenus, un ievietot skenēšanas sistēmā, pabeidza procesu automātiski, nevis manuāli. Abi lielie vēlēšanu iecirkņi Madonas pilsētā balsis skaitīja manuāli, jo vienu brīdi iestājās informācijas vakuums, un tiklīdz saņēmām ziņu, ka balsis, iespējams, būs jāskaita manuāli, pieņēmām lēmumu to arī darīt, zinot, cik daudz laika tas prasīs.
Nesaņēmām informāciju, ka būtu bijušas problēmas vai nesaprašanās ar biļetenu aizpildīšanu. Bija vairāki iedzīvotāji, kas izsvītrojuši pilnībā visus kandidātus no saraksta, līdz ar to nobalsojot par pašu sarakstu. Par to būtu jāievieš zināma izpratne vēlētājos, lai gan tādi gadījumi bija arī iepriekš, kad pastāvēja „vecie" biļeteni. Nederīgu vēlēšanu zīmju nebija, biļetens jebkurā gadījumā ir derīgs, ja tajā nav veiktas izmaiņas vai tās izdarītas atbilstoši norādījumiem. Par to, vai šāda izskata biļeteni būs arī citās vēlēšanās, komentēt nevaru, jo tādas informācijas man nav.
Darbs ir paveikts atbildīgi, liels paldies visām vēlēšanu iecirkņu darbinieku komisijām, kas ļoti profesionāli veica pienākumus. Viņiem ir ilggadēja pieredze, bija arī viens jauns komisijas locekļu sastāvs Dzelzavā. Arī viņi veiksmīgi tika ar visu galā, neskatoties uz tehniskajām ķibelēm. Visi atbildīgi attiecās pret pienākumiem, pētīja arī CVK piedāvātās apmācības. Neskaidrību gadījumā arī nakts laikā bija pieejama pašvaldību vēlēšanu komisija, prieks, ka kopīgiem spēkiem esam tikuši līdz veiksmīgam rezultātam.
Pirms vēlēšanu rezultātu publiskošanas, „Stars" aicināja lasītājus pārbaudīt savas „pareģu" spējas un iesūtīt to kandidātu vārdus, kuri, viņuprāt, iekļūs jaunajā Madonas novada domes sasaukumā.
Madonas Valsts ģimnāzijas skolniece Agnese Tipaine prognozēja, ka novada domē tiks ievēlēti šādi kandidāti: Agris Lungevičs, Māris Olte, Aigars Šķēls, Valda Kļaviņa, Sandis Kalniņš, Vents Ikaunieks, Dace Raubiška, Rūdolfs Medenis, Gundars Upenieks, Gatis Teilis, Ilze Feldberga, Arvis Strods, Rita Dzene, Janīna Grudule un Arvīds Greidiņš.
Savukārt Ritvars Mālkalns no Jāņukalna prognozēja – domē iekļūs Agris Lungevičs, Aigars Šķēls, Māris Olte, Janīna Grudule, Guntis Klikučs, Gunārs Ikaunieks, Gatis Teilis, Dace Raubiška, Artūrs Čačka, Andris Dombrovskis, Andris Sakne, Zigfrīds Gora, Artūrs Grandāns un Sandra Maksimova.
Lai gan abi dalībnieki ir bijuši gana veiksmīgi, visprecīzāk domes sastāvu prognozēja Ritvars Mālkalns. Paldies par veiksmīgu piedalīšanos!
13.06.2025.