Tuvojoties Lieldienām, arī Madonas pilsēta tradicionāli tika saposta pavasarīgās noskaņās. Ne tikai pilsētas centrā, bet arī parkos, ielu krustojumos un apvedceļa apļos, bērnu rotaļu laukumos un citur tika uzstādīti Lieldienu un pavasara vides noformējuma elementi.
Kā pamanījām paši un apstiprināja arī Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce, Lieldienu noformējumā veiksmīgi izmantotas gan jaunas, gan iepriekšējo gadu dekorācijas. Protams, cilvēku viedokļi var atšķirties, jo vieniem patīk gadu desmitos ierasto tradīciju ievērošana, savukārt citus, iespējams, vairāk saista stilizētās dekorācijas.
Noformējumā Madonas pilsētā šogad dominē Lieldienām raksturīgie motīvi. Arī galvenais Lieldienu simbols – olas – izskatās kā sīpolu mizās krāsotas.
– Tāds arī bija mūsu nodoms, jo daudzi arī mājās, krāsojot olas, kā galveno sastāvdaļu izmanto sīpolu mizas, klāt pieliekot dabas materiālus un veidojot dažādus ornamentus. Dekorācijas Madonā sākām izvietot dažas nedēļas pirms svētkiem. Pirmoreiz Lieldienu olas ir izliktas atjaunotajā bērnu rotaļu laukumā iepretim lielajai strūklakai Mīlestības graviņā, tāpat pirmoreiz Lieldienu dekorācijas ir pie atjaunotās strūklakas pie Madonas novada bibliotēkas, kur līdz šim – pagājušā gada nogalē – varēja vērot Ziemassvētku noformējumu, – atzīmēja Gita Lutce.
Viņa uzsvēra, ka ar katru gadu palielinās iespējas izvietot Madonas pilsētā arvien vairāk dekorāciju, jo tiek iegādātas un veidotas jaunas, kā arī atjaunoti un pārkrāsoti iepriekšējo gadu noformējuma elementi. Arī šogad pilsētu rotā Lieldienu zaķi, olas, saulītes, sniegpulksteņi. Samainot tos vietām, rodas pat iespaids, ka pilsētas ainavā parādījušies jauni akcenti.
– Tā tas tiešām ir, jo, izvietojot iepriekšējo gadu dekorācijas citās vietās, tās pamana tie, kuri tās līdz šim nebija redzējuši. Katram jau ir savi maršruti, un ne visi apmeklē pilsētas centru. Ir pat tādi, kuri tikai pērn pirmoreiz ieraudzīja sniegpulksteņus, kaut gan šie pavasara vēstneši tika izmantoti jau pašos pirmsākumos, tātad ir vērts pamainīt dekorāciju izvietošanas vietas, it īpaši, ja ir iespējas variēt. Tagad jau nav tā, kā pašā sākumā, kad dekorācijas, kā saka, varēja uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt un bijām nopirkuši pirmās Lieldienu olas, izgatavojuši pirmos sniegpulkstenīšus. Pamazām apaugam, un, visu pārkrāsojot un atsvaidzinot, tiek sasniegts rezultāts. Bija doma uzlikt arī puķu kokus, bet diemžēl zeme ir sasalusi, līdz ar to šī dekorējuma šopavasar nav, bet, iespējams, to izmantosim Madonas pilsētas svētkos jūnija sākumā, – akcentēja Gita Lutce.
Vaicāta, cik ilgi Madonā būs iespējams priecāties par Lieldienu noformējumu, viņa atklāja, ka to noteikti varēs apskatīt vēl visu šo un arī nākamo nedēļu. Tad Lieldienu dekorācijas pamazām tiks noņemtas, bet, iespējams, uz kādu laiku vēl atstās sniegpulkstenīšus, kas ir arī pavasara simbols. Pēc tam sāksies gatavošanās Brīvības svētkiem 4. maijā, kad pilsētā plīvos karodziņi un būs arī citi elementi. Koncepciju Brīvības svētku noformējumam Madonā izstrādā ainavu arhitekte Agnese Silupa.
03.04.2018.