Madonas novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta Nr. 4.2.2.0/20/I/016 „Energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu uzlabošana Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolā" īstenošanu.
Projekta īstenošana ir paredzēta Madonas novada Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolā. Projekta mērķis – samazināt primārās enerģijas patēriņu Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolā, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu un pašvaldību izdevumu samazināšanos par siltumapgādi un veicot ieguldījumus pašvaldības ēkā atbilstoši Madonas novada attīstības programmā noteiktajām prioritātēm.
Projektā paredzēts veikt ēkas fasādes siltināšanu, jumta atjaunošanu un siltināšanu, ēkas cokola siltināšanu, izbūvēt skolas daļā ventilācijas sistēmu ar rekuperācijas iekārtām, modernizēt apkures sistēmu, nomainīt luminiscētos gaismekļus uz LED tipa apgaismojumu un uzstādīt saules paneļus. Paneļu saražotā enerģija pēc prioritātes tiek nodota karstā ūdens sagatavošanai un ēkas pašpatēriņam – apgaismojumam, ventilācijas sistēmas darbībai. Ar projekta palīdzību, veicot ēkas siltināšanu, tiek plānots novērst siltumnoplūdi un mitruma uzkrāšanos ēkas konstrukcijās. Energoefektivitātes pasākumu uzlabošanas rezultātā tiks samazināti siltumenerģijas zudumi, tādā veidā samazinot kopējās siltumenerģijas izmaksas, kā arī CO2 emisiju daudzumu gaisā, tādā veidā paaugstinot ēkas vispārējo stāvokli, veicinot tās ilgmūžību.
Projekta īstenošanas termiņš – 2022. gada 31. decembris.
Projekta kopējās izmaksas ir
1 176 52,44 eiro, ERAF – 500 000 eiro, pašvaldības līdzfinansējums –
541 422,93 eiro, valsts budžeta dotācija – 22 058,82 eiro, neattiecināmās izmaksas – 113 040,69 eiro.
Informāciju sagatavoja
MADONAS NOVADA PAŠVALDĪBAS PROJEKTU IEVIEŠANAS NODAĻA
18.05.2021.