Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Uz Ukrainu nosūtīts auto konvojs ar humāno palīdzību

STELLA PUTNIŅA

Autors • 22.08.2025.

Uz Ukrainu nosūtīts auto konvojs ar humāno palīdzību
Burtu lielums

Īsi pirms Ukrainas neatkarības dienas, kura tiek atzīmēta 24. augustā, agrā 19. augusta rītā no Madonas Saieta laukuma izripoja septiņu auto konvojs. Tas devās aptuveni divus tūkstošus kilometru garā ceļā uz Ukrainas pilsētu Bobrinecu un seši auto, kuros atrodas dažādas palīdzības preces un ziedojumi, Ukrainā ir uz palikšanu.

Uz kara plosīto valsti devās arī Madonas novada priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora: – Šī ir jau trešā reize, kad dodamies pie saviem draugiem uz Bobrinecu. Kad pirms diviem gadiem ar šo pilsētu noslēdzām sadarbības līgumu, nolēmām, ka brauksim ciemos viens pie otra uz pilsētas svētkiem. Diemžēl, svētki joprojām īsti nav, jo Ukrainā turpinās karš un ukraiņu tauta cīnās par savu brīvību un teritoriālo nedalāmību. Lai arī ne visur ir frontes līnija, dzīve rit kara apstākļos. Arī mūsu draugiem Bobrinecā ik pa laikam ir elektrības pārrāvumi, gaisa trauksmes un vairāk vai mazāk visi līdzekļi ir jāiegulda karam, tādēļ citām cilvēkiem nepieciešamām lietām līdzekļu paliek maz.
Mēs kā draugi, atsaucoties aicinājumam palīdzēt Bobrinecas civiliedzīvotājiem, sūtām humāno palīdzību. Šoreiz tās ir piecas vieglās automašīnas, tai skaitā viena ir vieglā kravas automašīna, un viens autobuss no Madonas pašvaldības autoparka. Esam sagādājuši arī divus ģeneratorus. Vienam no tiem ir mērķis nodrošināt nepārtrauktu elektrību bērnudārzam, savukārt otrs dosies uz pilsētas ūdens apgādes staciju, lai nodrošinātu nepārtrauktu ūdens piegādi. Sagādāts arī iedzīvotāju rehabilitācijas palīglīdzeklis cilvēkiem, kas ārstējas Bobrinecas pilsētas slimnīcā. Pašvaldības dāvinājums ir arī 96 m² liels gumijas paklājs, kas tiks izklāts tikko izremontētās telpās, kur būs sporta sekcija.
Savukārt starp iedzīvotāju ziedojumiem ir gan adītās zeķes, gan pirmās nepieciešamības preces, piemēram, tējas, kā arī ierakumu sveces un citas lietas.
Zigfrīds Gora pastāstīja: – Šobrīd Madonas pašvaldības autoparks tiek nomainīts, iegādājamies jaunākus transportlīdzekļus – elektriskos auto. Tā rezultātā tās automašīnas, kas vēl ir ekspluatējamas, labprāt nododam tur, kur tās ir vajadzīgas. Piedalījāmies projektā, kura obligāts nosacījums bija viena autobusa nodošana metāllūžņos vai aizvešana uz Ukrainu – izvēlējāmies otro.
Visas automašīnas ir tehniskā kārtībā, un ja kāda no automašīnām kāda iemesla dēļ ceļu nevarēs turpināt, tā tiks uzlikta uz treilera un vesta.
– Šis karš attiecas uz mums, visiem tiem, kas ir par mieru un saskaņu. Šādā veidā mēs izsakām nostāju pret šo karu, vardarbību pret cilvēcību, un mūsu pienākums ir palīdzēt mūsu līdzcilvēkiem šajā grūtajā brīdī. Mēs ļoti labi zinām, ka Ukraina šobrīd cīnās par mūsu, Eiropas demokrātiskajām tiesībām. Aicinu visus iedzīvotājus ticēt labajam, pozitīvajam un pielikt arī savu roku, lai tas piepildītos, – uzsvēra Zigfrīds Gora.
Viens no auto vadītājiem, kas devās ceļā, ir Madonas novada domes deputāts Aivis Masaļskis, un viņš akcentēja: – Es uz Ukrainu braucu jau trešo reizi, un ir patīkami, ka joprojām varam un mums ir ar ko palīdzēt Ukrainai. Priecē, ka arī pašvaldība atrod līdzekļus un iespējas palīdzēt. Iepriekšējās reizes, tiekoties ar ukraiņiem, bija iespēja ilgāk ar viņiem aprunāties par to, kāda ir ikdiena kara laikā – traģiska un briesmīga. Tāpēc viennozīmīgi esmu par to, ka ir jāturpina palīdzēt un atbalstīt, un – kā jau zināms – ukraiņi karo arī par mums.

22.08.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px