Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Tikšanās projekta ietvaros

IVETA RAIMO, Madonas novada pašvaldības Projektu ieviešanas nodaļas projektu sagatavošanas un ieviešanas speciāliste

Autors • 20.07.2023.

Tikšanās projekta ietvaros
Burtu lielums

Turpinās projekta „Kultūrvēsturiskā mantojuma vērtību stiprināšana" „Heritage.lv" („Capitalization of cultural and historical heritage") īstenošana. Pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam trešā projektu konkursa ietvaros Madonas novada pašvaldības sadarbības partneri ir Daugavpils valstspilsētas pašvaldība un Rundāles pils muzejs.

14. un 15. jūlijā divdesmit Madonas novada pašvaldības dalībnieki devās uz Daugavpili, lai piedalītos Starptautiskā vēsturiskā rekonstrukcijas festivāla „Dinaburg 1812" rīkotajās aktivitātēs, kas jau sesto reizi norisinājās Daugavpils cietoksnī. Festivāla centrālā tēma bija 1812. gada notikumi, kad franču karaspēks uzbruka Dinaburgas cietoksnim, bet tā garnizons drosmīgi stājās pretī un atvairīja Napoleona karaspēku. Daugavpils cietoksnī valdīja senatnīga noskaņa, ko papildināja mūsdienīgi mūzikas ritmi.
Madonas novada pašvaldības dalībniekiem bija iespēja piedalīties plašajās programmas aktivitātēs, apmeklēt Martinsona māju, Rotko centru, Arsenālu, kā arī tradicionālo Krāmu tirdziņu un baudīt mājražotāju labumus. Īsi pirms pusdienlaika tika pacelts Dinaburgas cietokšņa karogs un svinīgi atvērti Nikolaja vārti, kā arī piedzīvots pusdienlaika signāllielgabala šāviens. Dienas laikā bija iespēja baudīt programmu „Mūzika mieram", kurā uzstājās kamerorķestra „Daugavpils Sinfonietta" stīgu kvartets, kas atskaņoja  19. gadsimta sākumam raksturīgo mūziku, bet vēlāk tika vērotas vēsturisko deju performances. Festivāls „Dinaburg 1812" noslēdzās ar mūsdienīgu koncertu Rotko centra pagalmā, kur uz skatuves kāpa indīroka grupa „Willow Farm" no Liepājas, Jegors Kovaikovs un grupa "Duende", kā arī slavenie „Latvian Blues
Band".
Viens no mērķiem šim braucienam bija nostiprināt draudzības saites ar kolēģiem no Daugavpils valstspilsētas pašvaldības un Rundāles pils muzeja. Pasākuma starplaikos tika organizētas kopīgas tikšanās, lai iepazītos un dalītos pieredzē.
Paldies Daugavpils valstspilsētas pašvaldībai par burvīgo pasākuma noorganizēšanu un laipno uzņemšanu! Tiksimies nākamajās aktivitātēs.

21.07.2023.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px