Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Svētku pasākumi arī Saieta laukumā

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 22.11.2018.

Svētku pasākumi arī Saieta laukumā
Burtu lielums

Šogad svētku pasākumi gan Latvijas dzimšanas dienā, gan Lāčplēša dienā Madonā pirmoreiz pēc valstiskās neatkarības atjaunošanas tika sarīkoti arī Saieta laukumā.

Pirmoreiz 18. novembrī – Latvijas Republikas proklamēšanas dienā – notika arī ugunsšovs un svētku uguņošana, kas pulcēja īpaši daudz ļaužu, līdzīgi kā tas ir Rīgā un citās Latvijas pilsētās, kur salūts arī 18. novembrī ir jau kļuvis par ikgadēju tradīciju.

Taču iedzīvotāju lielu interesi rīta pusē raisīja arī svinīgais pasākums Gaiziņkalnā, kad augstākajā Latvijas virsotnē tika pacelts sarkanbaltsarkanais karogs, tāpat Saieta laukumā pulcējās pietiekami daudz cilvēku, lai rakstainos cimdos sveiktu Latviju 100. dzimšanas dienā, kopā nodziedātu gan Madonas himnu „Mosties agri, Madona!", gan „Dievs, svētī Latviju!". Priecē, ka visos svētku pasākumos plaši tika pārstāvēta Madonas novada pašvaldības vadība.
Madoniešus, novadniekus, viesus no visas Latvijas un sadarbības partnerus no Lietuvas Anīkšču pilsētas uzrunāja Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs.
– Man ir prieks sveikt visus šajā svētku dienā, ko esam tik ļoti gaidījuši. Šorīt pulksten 8.11 Gaiziņkalnā, skanot Latvijas himnai, tika pacelts sarkanbaltsarkanais karogs par godu Latvijai, par godu mūsu valstij, par godu arī mūsu Madonas novadam. Tas tiešām bija ļoti svinīgs un saviļņojošs brīdis. Aicinu visus mūsu Latviju veidot tādu, ar kuru mēs varam ļoti lepoties. Latvijas saullēkts uzausa pirms simt gadiem – 1918. gada 18. novembrī. Atdosim godu visiem tiem, kas izveidoja mūsu valsti un deva mums iespēju dzīvot brīvā Latvijā. Gaiziņkalnā mēs arī dziedājām „Mazs bij' tēva novadiņis, bet diženi turējās". Es teikšu tā: Madonas novads ir liels novads. Mēs esam turējušies diženi, mēs turamies diženi, un mēs turēsimies diženi, un par mums runās mūsu darbi, – akcentēja Agris Lungevičs.
Pēc Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja uzaicinājuma, skanot Madonas himnai „Mosties agri, Madona!", sarkanbaltsarkanos karogus ienesa Madonas pilsētas un novada pagastu pārvalžu pārstāvji. Tad, izmantojot lielo ekrānu pilsētas centrālajā laukumā, Latvijas 100. dzimšanas dienā klātesošos sveica Aronas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Piekalns, Barkavas pagasta pārvaldes vadītājs Mārtiņš Tomiņš, Bērzaunes un Mārcienas pagasta pārvaldes vadītājs Edgars Lācis, Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Jankovskis, Kalsnavas pagasta pārvaldes vadītājs Artis Mūrmanis, Lazdonas pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Rieksts, Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītājs Artūrs Portnovs, Liezēres pagasta pārvaldes vadītājs Artūrs Vāvere, Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, Mētrienas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Dzenovskis, Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls, Praulienas pagasta pārvaldes vadītājs Valdis Gotlaufs, Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītājs Andris Simtnieks un Vestienas pagasta pārvaldes vadītāja Marika Zembaha, akcentējot svarīgākos pagrieziena punktus Latvijas vēsturē, novēlot dzīvot brīvā, demokrātiskā, neatkarīgā Latvijā, bet Latvijai – vēlot uzplaukumu, izaugsmi un saules mūžu.
Šim aicinājumam vēlāk pēc Madonas novada domes priekšsēdētāja Agra Lungeviča uzaicinājuma pievienojās arī visi svinīgā pasākuma dalībnieki, kopīgi skandējot „Saules mūžu Latvijai!". Savukārt pēc Madonas novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītājas p. i. Ingas Arājas iniciatīvas tapa kopbilde rakstainajos cimdos.
Lielas ovācijas klātesošajos izraisīja Madonas novada sadarbības partneru – Anīkšču mēra vietnieka apsveikums Latvijas valsts simtgadē, jo tas izskanēja latviešu valodā. Šajā īpašajā svētku brīdī viņš pasniedza arī skaistu dāvanu Madonas novada pašvaldībai – no stikla veidotu emblēmu, kas simbolizē divu valstu – Latvijas un Lietuvas – vienotību.
– Jau rīt mēs ieiesim jaunajā simtgadē, un es zinu, ka mums viss izdosies. Es neredzu nevienu šķērsli, lai mums neizdotos. Latviešu tauta ir gājusi cauri tādiem vēstures līkločiem, ka esmu pārliecināts – mums ir pa spēkam pilnīgi viss. Mēs jau esam paveikuši daudz, un mēs vēl paveiksim daudz. Katrā latvietī mājo Lāčplēša spēks, un nākamajā simtgadē es vēlu, lai mēs katrs savu Lāčplēša spēku varam veltīt brīvas Latvijas attīstībai, nevis cīņai par Latvijas brīvību, – pauda Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs.
Katrs pārvaldes vadītājs pēc videosveiciena novietoja valsts karogu Saieta laukumā izveidotajā Latvijas kontūrā.


23.11.2018.

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px