Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Slēgs patapinājuma līgumus

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 10.12.2019.

Burtu lielums

Madonas novada dome kārtējā sēdē 31. oktobrī izskatīja jautājumu par siltummezglu nodošanu ēku īpašniekiem vai māju apsaimniekotājiem.

Madonas novada pašvaldībā tika saņemts SIA Madonas siltums" raksts „Par SIA „Madonas siltums" piederošajiem siltummezgliem" ar lūgumu akceptēt SIA „Madonas siltums" priekšlikumu nodot SIA „Madonas siltums" īpašumā esošos siltummezglus bezatlīdzības lietošanā, slēdzot patapinājuma līgumus ar ēku īpašniekiem vai ēku apsaimniekotājiem.
Pamatojoties uz 2008. gada 21. oktobra Ministru kabineta noteikumu Nr. 876 „Siltumenerģijas piegādes un lietošanas noteikumi" 2.8. punktu, individuālais siltumpunkts ir lietotāja iekārtu komplekts ēkas vai būves siltumapgādes sistēmas pieslēgšanai siltumtīklam. Tātad siltummezglam saskaņā ar minētajiem noteikumiem ir jāpieder siltumenerģijas lietotājam. Taču šobrīd ir izveidojusies situācija, ka visi siltummezgli, kuri ir uzstādīti pagastos SIA „Madonas siltums" apkalpošanas zonā, gan ar ES līdzfinansējumu, gan finansēti no citiem avotiem, ir nonākuši SIA „Madonas siltums" īpašumā. Šos siltummezglus Madonas novada pašvaldība ir ieguldījusi SIA „Madonas siltums" pamatkapitālā, bet tie rada arī uzturēšanas un remonta izmaksas, kuras saskaņā ar sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas metodiku nevar iekļaut siltumenerģijas tarifā.
Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma 5.1 panta pirmā daļa paredz, ka papildus citiem gadījumiem, kad atbilstoši šā likuma 3. panta 1. punkta noteikumiem kapitālsabiedrības mantas nodošanu bezatlīdzības lietošanā var uzskatīt par lietderīgu, kapitālsabiedrības mantu var nodot bezatlīdzības lietošanā arī atvasinātai publiskai personai vai publiskas personas institūcijai, sabiedriskā labuma organizācijai vai sociālajam uzņēmumam. Par lietderīgu var uzskatīt arī kapitālsabiedrības mantas nodošanu bezatlīdzības lietošanā citai kapitālsabiedrībai vai citai privātpersonai tai deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu pildīšanai, arī publiskas personas pakalpojumu sniegšanai.
Dome, ņemot vērā Ministru kabineta noteikumu Nr. 876 „Siltumenerģijas piegādes un lietošanas noteikumi" 2.8. punktu, kā arī to, ka siltummezgli rada uzturēšanas un remonta izmaksas, kuras saskaņā ar sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas metodiku nevar iekļaut siltumenerģijas tarifā, nolēma sniegt atzinumu, ka SIA „Madonas siltums" ir lietderīgi nodot tās īpašumā esošos siltummezglus ēku īpašniekiem vai apsaimniekotājiem, kuri darbojas dzīvokļu īpašnieku vārdā uz līguma pamata, pastāvīgā bezatlīdzības lietošanā un atbildībā, slēdzot patapinājuma līgumu.


11.12.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px