Madonas novada dome kārtējā sēdē pagājušā gada 28. decembrī izskatīja jautājumu par finanšu līdzekļu piešķiršanu SIA „Madonas siltums” pašvaldības dzīvokļu parādu segšanai.
Pašvaldībā tika saņemts SIA „Madonas siltums" iesniegums par pašvaldības dzīvokļu parādiem ar lūgumu, pamatojoties uz Dzīvokļa īpašuma likuma 10. panta pirmās daļas trešo punktu, segt iesniegumā minēto Madonas novada pašvaldībai piederošo dzīvokļu apkures parādus, jo tie nav bijuši izīrēti, to īrnieki miruši, vai arī ir atzinums par piedziņas neiespējamību."
Dome nolēma piešķirt finansējumu 23 702,21 eiro apmērā SIA „Madonas siltums" izrakstītā rēķina apmaksai par Madonas novada pašvaldībai piederošo dzīvokļu siltuma rēķinu parāda samaksu no 2023. gada budžeta nesadalītajiem līdzekļiem. Jāatzīmē, ka šādi parādi ir diezgan liels slogs ne tikai SIA „Madonas siltums" darbībai, bet arī tajās daudzdzīvokļu mājās, kas tiek veiksmīgi apsaimniekotas un kurās aktīvi darbojas māju vecākie, jo tas apgrūtina remontu veikšanu un kredītu ņemšanu.
Arī komiteju sēdē izskanēja, ka domei, visticamāk, arī turpmāk būs jāpieņem līdzīgi lēmumi, jo šie nav vienīgie pašvaldībai piederošie dzīvokļi, kur ir izveidojušies siltuma parādi. Turklāt ir arī īrnieki, kuri, turpinot dzīvot pašvaldības dzīvokļos, ir parādā lielas summas par komunālajiem pakalpojumiem.
23.01.2024.