Vakar, 27. februārī, notika Madonas novada domes kārtējā sēde, kurā tika izskatīti 17 jautājumu.
Informatīvajā sadaļā tika iekļauti divi jautājumi – par Madonas novada pašvaldības noteikumu „Kārtība, kādā veicami pašvaldību savstarpējie norēķini par izglītības iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem Madonas novada pašvaldībā" apstiprināšanu jaunā redakcijā un par Bērzaunes un Kalsnavas komunālo uzņēmumu apvienošanas procesu, kas, kā zināms, ir jau sens stāsts.
Pirmoreiz lēmumu par abu pašvaldību komunālo uzņēmumu apvienošanu Madonas novada dome pieņēma jau pirms vairākiem gadiem, tad situācija nedaudz mainījās, bet pēc tam tas atkal tika aktualizēts, un nu šis brīdis, kad iecerētais apvienošanās process tiks pabeigts, ir pavisam tuvu. Kā atzina Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Ivars Miķelsons, tas varētu noslēgties līdz 1. maijam.
Savukārt domes sēdes lemjošajā daļā tika izskatīts jautājums par deleģējuma līguma slēgšanu, apstiprināti zemes ierīcības projekti un noteikti zemes lietošanas mērķi zemes vienībām nekustamajos īpašumos Mētrienas pagastā, Ošupes pagastā, kā arī Madonas pilsētā.
Tika pieņemts lēmums par algu palielināšanu Madonas novada pansionātos, veikti grozījumi Madonas novada pašvaldības 2020. gada budžetā, apstiprināti Madonas novada pašvaldības noteikumi „Amatu savienošanas atļaujas izsniegšanas kārtība Madonas novada pašvaldībā", kā arī Madonas novada pašvaldības izglītības iestāžu uzturēšanas izmaksas 2020. gadam, pieņemts lēmums par pašvaldības zemes ierakstīšanu Zemesgrāmatā un apspriesti vairāki citi jautājumi.
Pēc karstām diskusijām ar domes deputātu vairākuma atbalstu tika pieņemts lēmums par Madonas novada Attīstības programmas 2013.-2020. gadam rīcības un investīciju plāna aktualizāciju. Ļoti asi pret to iebilda Madonas novada domes deputāts Andrejs Ceļapīters, minot līdzīgus argumentus, kā apstiprinot Madonas novada pašvaldības budžetu 2020. gadam, īpaši izceļot, ka tas kā lemjošais jautājums (nevis tikai informatīvajā sadaļā)vispirms bijis jāskata finanšu un attīstības komitejas sēdēs (iespējams, pat vairākās), lai varētu izdiskutēt investīciju plānā iekļautu finansējuma sadalījumu, saņemt atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem un vienoties par citām, pēc A. Ceļapītera domām, daudz svarīgākām prioritātēm Madonas novada attīstībai un finansējumu „neizsmērējot sīkumos".
Tam oponēja vairāki deputāti, paužot pārliecību, ka beidzot pašvaldības investīciju plānā ir ievērtēti aktuāli projekti un nepieciešamības tieši Madonas novada pagastu attīstībā, infrastruktūras sakārtošanā, to teritoriju labiekārtošanā.
28.02.2020.